Të gjitha lajmet

BALLKANI - LLAPI

Potoku shpëton Ballkanin nga humbja

Potoku shpëton Ballkanin nga humbja

6 November, 2019 @15:46

Ndeshja në mes të Ballkanit dhe të Llapit, ka përfunduar me rezultat 1-1.

Skuadra e Llapi kaloi në epërsi përmes Sebino Plakut, i cili shënoi në minutën e 33’ nga pika e bardhë, derisa me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë e ndeshjes.

Në minutën e 63’, Sebino Plaku shënoi edhe golin e dytë, por u anulua nga gjyqtari kryesor Kreshnik Vula, për shkak të pozitës jashtë lojë.

Goli i Ballkanit erdhi në minutën e 71’ nga Arbër Potoku, që shënoi pas një tollovije e krijuar në zonën e skudrës së Llapit.

Ballkani në minutat e mbetura i kishte dy raste shumë të mira me Jetmir Topallin, por nuk arriti të shënojë për ta mposhtur skuadrën e trajnerit Tahir Batatina.

TABELA AKTUALE

Ballkani gjendet në krye të tabelës me 30 pikë, kurse Llapi me 24 pikë gjedet në pozitën e pestë.

Në xhiron tjetër Ballkani përballet me Trepçën ‘89, derisa Llapi me Prishtinën.

KOMUNIKA E FC PRISHTINA

Prishtina fuqishëm për të vazhduar stinori

9 May, 2020 @1:45

Skuadra e Prishtinës është deklaruar lidhur me mundësinë e vazhdimit të stinorit të Superligës së Kosovës. Fuqimisht ata janë…

SQARIMI I RREGULLIT TË RI DHE ARSYETIMI

5 zëvendësime me 3 kërkesa, rregulli i ri FIFAs

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 May, 2020 @0:32

Shtëpia botërore e futbollit (FIFA) sot ka bërë një shtesë të përkohshme në rregullat e saja për futbollin duke shtuar…

SI DO TË PËRFUNDOJË STINORI 2019/20?

Në pritje të vendimit përfundimtar 2019/20 për Superligën

Çast nga dueli Prishtina-Ballkani/ Foto: prishtinafc.com

8 May, 2020 @19:17

Do të luhet, apo s’do të luhet futboll në stinorin 2019/20 është pyetja që këto ditë më së shumti po…

NGA TAKIMI

FFK insiston që të rinis futbolli

Foto: FFK

6 May, 2020 @0:07

Kryetari Agim Ademi, anëtari i KE-s, Ilaz Mjaku dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, sot, kanë zhvilluar një takim me…

PODUJEVË

Llapi më 5 maj nis stërvitjet

Foto: KFLlapi/fb

3 May, 2020 @2:07

Skuadra e Llapit nga Podujeva ka konfirmuar se më 5 maj do të nis stërvitjet pas lehtësimit të masave mbrojtëse…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga