Të gjitha lajmet

LIVERPOOL 2-1 GENK

Barazimi i Napolit, çon kampionin aktual evropian në krye

Foto: uefa.com

Barazimi i Napolit, çon kampionin aktual evropian në krye

5 November, 2019 @23:48

Napoli nuk ka arritur të mposht ekipin që po bën lojëra tepër të mira në Ligë të Kampionëve, Salzburg, duke barazuar 1-1 në fund.

Barazimi i Napolit dhe fitorja në Anfield Road e Liverpoolit ndaj Genkut, 2-1, bën që kampionët evropian të dalin në krye të Grupit E, dy xhiro para fundit të fazës grupore.

Senzacioni norvegjez Erling Haland (11’) i dha epërsinë Salzburgut në San Paolo, derisa Hirving Lozano barazoi për napolitanët (43’) 1-1. Elseid Hysaj mbeti në bankën rezervë gjatë ndeshjes.

Në anën tjetër, Liverpool dominoi për fitore ndaj Genkut në fitoren 2-1 (Georginio Wijnaldum 14’, Alex Ox-Chamberlain 53’ - Mbwana Samatta).

Në Grupin E Liverpool me 9 pikë është lider, i ndjekur nga Napoli me 8, Salzburg me 4 dhe Genk i fundit, me 1 pikë.

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga