Të gjitha lajmet

DRENICA - TREPÇA '89

2 penallti, 5 gola në duelin Drenica-Trepça ‘89

Fotot: KFDrenica/fb

2 penallti, 5 gola në duelin Drenica-Trepça ‘89

6 November, 2019 @16:17

Të pranishmit në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, e përjetuan një ndeshje interesante në mes të Drenicës dhe Trepçës ‘89.

Drenica e mposhti Trepçën ‘89 me rezultat 3-2.

Arsen Sykaj e hapi llogarinë e golave në minutën e 19, duke shënuar nga pika e bardh, derisa penallti fitoi edhe skuadra e Trepçës ‘89 në minutën e 30’ që e realizoi Leart Emini.

Drenica

Në minutën e 52’, Hasan Hyseni i Drenicës, shënoi kundër ish-skuadrës së tij, i cili nuk e festoi gollin, kurse 3 minuta më vonë pas një harkimi në zonë nga gjuajtja e lirë, realizoi Albert Kaqiu për ta barazuar rezultatin për herë të dytë në ndeshje.

E goli i fitores për skuadrën nga Skenderaji erdhi nga Argjend Bardhi. Ai shënoi në minutën e 85’ dhe e vulosi fituesin e ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Drenica për momentin gjendet në pozitën e gjashtë me 20 pikë, kurse Trepça ‘89 me një pikë më pak është në pozitën e tetë.

drenica

Në xhiron e 15, Drenica takohet me Gjilanin, kurse Trepça ‘89 me Ballkanin.

PRISHTINA 2-3 FERONIKELI

Da Silva i jashtëzakonshëm, ia sjell fitoren e parë trajnerit Sopi në Superligë

Fotot: prishtinafc.com

6 November, 2019 @20:06

Braziliani i Feronikelit, Jean Da Silva, me golin e tij të shënuar 2 minuta para fundit të takimit, ia ka…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Feronikeli

6 November, 2019 @17:07

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Feronikelit. PRISHITNA: Bekaj, Thaqi, Ibrahimi, Bekteshi, Haliti, Bardhoku, Miftaraj, Ahmeti, Krasniqi, Korenica,…

DRITA - DUKAGJINI

Izair Emini vendimtar, Drita në fund kalon Muhaxhirin

6 November, 2019 @15:54

Në minutat shtesë të ndeshjes, me golin e Izair Eminit, Drita e mposhti Dukagjinin me rezultat minimal 1-0. Skuadra gjilanase…

BALLKANI - LLAPI

Potoku shpëton Ballkanin nga humbja

6 November, 2019 @15:46

Ndeshja në mes të Ballkanit dhe të Llapit, ka përfunduar me rezultat 1-1. Skuadra e Llapi kaloi në epërsi përmes…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Dukagjini

6 November, 2019 @12:45

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Dukagjinit. DRITA: Tofiloski, Limani, Cuculi, Hasanaj, Blakçori, B.Shabani, Namani, Vucaj, Bujar Shabani,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga