Të gjitha lajmet

BESA 1-0 LIRIA

Ish sulmuesi i Lirisë vendos derbin dhe Besa rrëzon Lirinë nga kreu

Foto nga arkivi

Ish sulmuesi i Lirisë vendos derbin dhe Besa rrëzon Lirinë nga kreu

6 November, 2019 @21:57

Pesë ndeshje pa fitore dhe Liria bie nga lidershipi i Ligës së Parë. Sot Lirisë pikët ia mohoi Besa e Pejës, që fitoi me rezultat 1-0 ndërsa golin e vetëm të skuadrës nga Shahin Haxhiislami e shënoi ish sulmuesi i Lirisë, Florim Bërbatovci.

Bërbatovci në minutën e 36-të të ndeshjes kapi në ajër harkimin e Dukagjin Gashit dhe falë edhe daljes së gabuar të portierit Drilon Hodaj, shënoi për të vendosur ndeshjen.

TABELA AKTUALE

Liria provoi në pjesë të dytë për të baraspeshuar rezultatin, por kot. Portieri i pejanëve Valdrin Haxhijaj ndali disa raste të ekipit prizrenas, ku dy herë tentoi Jasmin Muhovic dhe një herë provoi edhe Jurgen Gjini.

Fitorja, afron Besën në luftë për një vend në Superligë, pasi që tash ka 21 pikë, ndërsa Liria me 22 mbetet e dyta, por tashmë në rrezik për të humbur gjithçka pas serisë negative që ka kapur ekipin e drejtuar nga Samuel Nikaj - të cilët tashmë 5 xhiro radhazi - nuk dinë për fitore.

ARBËRIA 6-1 TREPÇA

Arbëria shfrytëzon maksimalisht gabimet e tjerëve, lidere e Ligës së Parë

Foto: KFArberia/fb

6 November, 2019 @16:43

Liga e Parë e Kosovës ka lider të ri. Ajo është Arbëria e Dobrajës së Lipjanit, që sot në Sami…

2 KORRIKU - BESA

Besa befasohet nga 2 Korriku

3 November, 2019 @15:27

Një humbje e papritur nga ana e Besës ndodhi në ndeshjen kundër 2 Korrikut. Besa që është ndjekëse e pjesës…

ISTOGU 0-2 ARBËRIA

Llugiqi e Bahtiri, për t’i dhënë shpresa Superlige Arbërisë

Foto: KFIstogu/fb

2 November, 2019 @19:11

Skuadra e Arbërisë ka shënuar fitoren e radhës në Ligë të Parë të Kosovës. Ekipi ka arritur të befasojë Istogun…

LIRIA 1-1 VËLLAZNIMI

S’ka fitore, 4 ndeshje pa triumf për Lirinë

Foto: KFVellaznimi/fb

2 November, 2019 @18:32

Liria nuk ka arritur të fitojë as sot. Përkundër se qëndron në krye të klasifikimit të Ligës së Parë, skuadra…

EMIN BAJRAMI

Dorëhiqet trajneri i Bashkimit

28 October, 2019 @23:57

Trajneri i derisotëm i Bashkimit të Koretinit, Emin Bajrami, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij, duke e bërë të…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë