Të gjitha lajmet

DUELET E ORËS 19:00

Bayern dhe Juventus sigurojnë kualifikimin

Foto: uefa.com

Bayern dhe Juventus sigurojnë kualifikimin

6 November, 2019 @21:32

Dy ndeshjet e orës 19:00 të Ligës së Kampionëve sonte, kanë dhënë dy ekipet e para të së tetës së finales së kësaj gare.

Bayern në pjesë të dytë ka rrënuar rezistencën e Olympiakosit për t’i mposhtur ata 2-0 (Lewandowski 69’, Perisic 89’) për të siguruar kualifikimin tutje nga Grupi B.

E Juventusi e ka pasur pak më vështirë në përballje ndaj Lokomotivës në Moskë, por gjithsesi krejt në fund përmes brazilianit Douglas Costa e ka siguruar fitoren dhe njëkohësisht edhe pranverën në Evropë.

Juventus mposhti Lokomotivën si mysafir 1-2 (Miranchuk 12’ - Ramsey 3’, Douglas Costa 90’+3).

 

GRUPI B:

1. Bayern 12 pikë, 4 ndeshje;
2. Tottenham 4 pikë, 3 ndeshje;
3. Zvezda 3 pikë, 3 ndeshje;
4. Olympiakos 1 pikë, 4 ndeshje.

GRUPI D:

1. Juventus 10 pikë, 4 ndeshje;
2. Atletico 7 pikë, 3 ndeshje;
3. Lokomotiva 3 pikë, 4 ndeshje;
4. Bayer 0 pikë, 3 ndeshje.

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga