Të gjitha lajmet

PRISHTINA 2-3 FERONIKELI

Da Silva i jashtëzakonshëm, ia sjell fitoren e parë trajnerit Sopi në Superligë

Fotot: prishtinafc.com

Da Silva i jashtëzakonshëm, ia sjell fitoren e parë trajnerit Sopi në Superligë

6 November, 2019 @20:06

Braziliani i Feronikelit, Jean Da Silva, me golin e tij të shënuar 2 minuta para fundit të takimit, ia ka sjellë fitoren e parë trajnerit të ri të skuadrës, Agim Sopi.

Da Silva shënoi pas asistimit të Mendurim Hotit në minutën e 88-të të ndeshjes, për të shuar shpresat e Prishtinës për më tepër, duke e bërë rezultatin 2-3 në të mirë të kampionit aktual.

TABELA AKTUALE

Në fakt, Prishtina ishte dy herë në epërsi në ndeshje. Së pari Ahmed Januzi i dha epërsinë kur shënoi nga penalltia për 1-0 (2’). Por Da Silva, i jashtëzakonshëm sot, ka barazuar shpejt në 1-1 (6’).

Fillimi i pjesës së dytë përsëri i takoi Prishtinës. Ka qenë mbrojtësi i krahut dhe ish reprezentuesi i Kosovës Armend Thaqi, që ka harkuar në zonë, ndërsa Diar Miftaraj i dha epërsinë ekipit të Armend Dallkut 2-1 (49’).

prishtina celeb

Por, përsëri në skenë del Da Silva. Kësaj radhe ai asistoi për Lapidar Lladrovcin që shënoi me kokë për të barazuar 2-2 (58’).

TABELA AKTUALE

Pasuan disa zëvendësime, dy te Prishtina (futen Leonit Abazi e Ardit Hila) dhe një te Feronikeli (futet Haxhi Neziraj). Ndonjë rast konkret nuk kishte deri kah 5 minutëshi i fundit i ndeshjes, kur pasojë edhe dy zëvendësime. Te Prishtina hyn Kreshnik Uka, ndërsa te Feronikeli Albutrint Morina.

Dhe pas kësaj, në skenë doli njeriu i ndeshjes së sotme. Da Silva (88’) qëlloi rrjetën e Visar Bekajt për 2-3, pas topit të pranuar nga Albert Dabiqaj, ndërsa katër minutat shtesë nga referi i ndeshjes nuk dhanë ndonjë rast të mirë për bardhekaltërit vendas - që për herë të parë pësojnë në shtëpi nën drejtimin e Dallkut.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore Feronikeli arrin kuotën e 22 pikëve, ndërsa Prishtina humb hapin me kryesuesit duke mbetur në 24 pikë. Në xhiron që vjen, Feronikeli pret Dritën, ndërsa Prishtina i shkon Llapit.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Feronikeli

6 November, 2019 @17:07

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Feronikelit. PRISHITNA: Bekaj, Thaqi, Ibrahimi, Bekteshi, Haliti, Bardhoku, Miftaraj, Ahmeti, Krasniqi, Korenica,…

DRENICA - TREPÇA '89

2 penallti, 5 gola në duelin Drenica-Trepça ‘89

6 November, 2019 @16:17

Të pranishmit në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, e përjetuan një ndeshje interesante në mes të Drenicës dhe Trepçës ‘89. …

DRITA - DUKAGJINI

Izair Emini vendimtar, Drita në fund kalon Muhaxhirin

6 November, 2019 @15:54

Në minutat shtesë të ndeshjes, me golin e Izair Eminit, Drita e mposhti Dukagjinin me rezultat minimal 1-0. Skuadra gjilanase…

BALLKANI - LLAPI

Potoku shpëton Ballkanin nga humbja

6 November, 2019 @15:46

Ndeshja në mes të Ballkanit dhe të Llapit, ka përfunduar me rezultat 1-1. Skuadra e Llapi kaloi në epërsi përmes…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Dukagjini

6 November, 2019 @12:45

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Dukagjinit. DRITA: Tofiloski, Limani, Cuculi, Hasanaj, Blakçori, B.Shabani, Namani, Vucaj, Bujar Shabani,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga