Të gjitha lajmet

VITORIA 1-1 ARSENAL

Arsenal s’arrin të mposht ekipin e fundit në grup

Fotot: uefa.com

Arsenal s’arrin të mposht ekipin e fundit në grup

6 November, 2019 @18:46

Kriza e skuadrës së Arsenalit ka vazhduar edhe në Europa Ligë. Pas rezultateve jo të mira në dy javët e fundit në Premier Ligë dhe eliminimit nga Kupa e Ligës, djelmoshat e trajnerit që gjithnjë e më shumë e ka të vështirë detyrën, Unai Emery, kanë arritur vetëm barazim ndaj ekipit, që deri sot s’kishte asnjë pikë në Grupin F të Europa Ligës.

Arsenal doli në epërsi me golin e Shkodran Mustafit (81’) dhe kur u mendua se po siguronin kualifikimin tutje, pasi që deri tash kanë pasur tre fitore nga tre ndeshje, ata pranuan gol.

Shkodran Mustafi

Ka qenë Bruno Duarte (90’+1) që shënoi për barazimin 1-1 dhe kështu Vitoria Guimaraes ka nxjerrë pikën e parë në fazën grupore të Europa Ligës.

Pas kësaj ndeshjeje tabela e Grupit F në Europa Ligë duket kështu:

1. Arsenal 10 pikë, 4 ndeshje;
2. Eintracht 6 pikë, 3 ndeshje;
3. Standard 3 pikë, 3 ndeshje;
4. Vitoria 1 pikë, 4 ndeshje.

Siç dihet, Granit Xhaka, nuk ka qenë pjesë e ekipit as në këtë ndeshje, ndërsa tashmë edhe zyrtarisht nuk është kapiten te topçinjtë, derisa shiriti iu dha gabonezit, Pierre Emerick Aubameyang.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga