Të gjitha lajmet

FERIZAJ - FLAMURTARI

Fitorja e parë e Ferizajit në shtëpi

Fitorja e parë e Ferizajit në shtëpi

7 November, 2019 @17:40

Skuadra e Ferizajit ka regjistruar fitoren e parë këtë stinor në shtëpi.

Fitorja e fundit e Ferizajit ishte kundër Llapit në udhëtim, derisa pas 4 humbjeve rresht ka regjistruar fitoren e dytë të stinorit, duke e mposhtur Flamurtarin me rezultat minimal 1-0.

Goli për Ferizajin erdhi nga lojtari Adenis Shala në minutën e 27’, gol i cili mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Që të dyja skuadrat me nga 12 pikë gjenden në zonën e rrezikshme.

Në xhiron tjetër Ferizaji takohet me Vushtrrinë, kurse Flamurtari me Dukagjinin.

VUSHTRRIA - GJILANI

Në ndeshjen e tensionuar, Gjilani del lider

7 November, 2019 @15:12

Gjilani e mposhti Vushtrrinë me rezultat 1-3 dhe u vendos në krye të tabelës në Superligën e Kosovës në futboll. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Gjilani

7 November, 2019 @12:39

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Gjilanit. VUSHTRRIA: Tahiri, Maxhuni, Gashi, Izmaku, Halimi, Shala, Hoxhaj, Lamçja, Gavazaj, Raboshta,…

PRISHTINA 2-3 FERONIKELI

Da Silva i jashtëzakonshëm, ia sjell fitoren e parë trajnerit Sopi në Superligë

Fotot: prishtinafc.com

6 November, 2019 @20:06

Braziliani i Feronikelit, Jean Da Silva, me golin e tij të shënuar 2 minuta para fundit të takimit, ia ka…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Feronikeli

6 November, 2019 @17:07

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Feronikelit. PRISHITNA: Bekaj, Thaqi, Ibrahimi, Bekteshi, Haliti, Bardhoku, Miftaraj, Ahmeti, Krasniqi, Korenica,…

DRENICA - TREPÇA '89

2 penallti, 5 gola në duelin Drenica-Trepça ‘89

Fotot: KFDrenica/fb

6 November, 2019 @16:17

Të pranishmit në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, e përjetuan një ndeshje interesante në mes të Drenicës dhe Trepçës ‘89. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga