Të gjitha lajmet

GRUPI C

Atalanta merr pikën e parë, duke ndalë Cityn

Foto: uefa.com

Atalanta merr pikën e parë, duke ndalë Cityn

6 November, 2019 @23:08

Debutuesit në Ligë të Kampionëve, Atalanta, kanë arritur që të marrin pikën e parë historike për ekipin në këtë garë, duke ndalë serinë prej tre fitoreve radhazi të kampionit aktual të Anglisë, Manchester City, sonte në Meazza.

Berat Xhimshiti luajti 90 minuta për Atalantën dhe pati një karton të verdhë, ndërsa goli i hershëm i epërsisë së anglezëve, shënuar nga Raheem Sterling (7’) u neutralizua nga kroati Mario Pasalic (49’).

Pasi kishte ndërruar portierët në fillim të pjesë të dytë, kur zëvendësoi Edersonin me Claudio Bravon, pas kartonit të kuq të këtij të fundit, Pep Guardiola është dashur të fusë në portë mbrojtësin Kyle Walker - për të çuar ndeshjen deri në fund.

Në duelin tjetër të Grupit C, Dinamoja e Zagrebit barazoi 3-3 ndaj Shakhtarit ukrainas.

TABELA E GRUPIT C:

1. Man City 10 pikë, 4 ndeshje;
2. Shakhtar 5 pikë, 4 ndeshje;
3. Dinamo 5 pikë, 4 ndeshje;
4. Atalanta 1 pikë, 4 ndeshje.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga