Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - GJILANI

Në ndeshjen e tensionuar, Gjilani del lider

Në ndeshjen e tensionuar, Gjilani del lider

7 November, 2019 @15:12

Gjilani e mposhti Vushtrrinë me rezultat 1-3 dhe u vendos në krye të tabelës në Superligën e Kosovës në futboll.

Goli i parë në ndeshje erdhi nga Keita Razak në minutën e 18’, derisa epërsinë e dyfishoi Armend Halili dy minuta para se të përfundonte pjesa e parë.

Në minutën e 60’ të ndeshjes u ndërpre ndeshja, pasi që gjyqtari i katër Burim Jahmurataj është qëlluar nga tifozët vendas.

Për gjilanasit golin e tretë e shënoi Gerhard Progni në minutën e 78’, kurse goli i vetëm i Vushtrrisë erdhi nga Bashkim Shala në minutën e 102’, pasi që gjyqtari kishte dhënë 11 minuta lojë shtesë.

Para golit të Vushtrrisë u ndëshkua me karton të kuq (i dyti i verdhë) lojtari i Gjilanit Edison Kqiku.

TABELA AKTUALE

Gjilani me këtë fitore ngritet në krye të tabelës me 30 pikë, njësojë sikurse Ballkani në vendin e dytë, kurse Vushtrria mbetet e parafundit me 9 pikë.

Në xhiron tjetër Gjilani përballet me Drenicën, derisa Vushtrria me Ferizajin.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Gjilani

7 November, 2019 @12:39

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Gjilanit. VUSHTRRIA: Tahiri, Maxhuni, Gashi, Izmaku, Halimi, Shala, Hoxhaj, Lamçja, Gavazaj, Raboshta,…

PRISHTINA 2-3 FERONIKELI

Da Silva i jashtëzakonshëm, ia sjell fitoren e parë trajnerit Sopi në Superligë

Fotot: prishtinafc.com

6 November, 2019 @20:06

Braziliani i Feronikelit, Jean Da Silva, me golin e tij të shënuar 2 minuta para fundit të takimit, ia ka…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Feronikeli

6 November, 2019 @17:07

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Feronikelit. PRISHITNA: Bekaj, Thaqi, Ibrahimi, Bekteshi, Haliti, Bardhoku, Miftaraj, Ahmeti, Krasniqi, Korenica,…

DRENICA - TREPÇA '89

2 penallti, 5 gola në duelin Drenica-Trepça ‘89

Fotot: KFDrenica/fb

6 November, 2019 @16:17

Të pranishmit në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, e përjetuan një ndeshje interesante në mes të Drenicës dhe Trepçës ‘89. …

DRITA - DUKAGJINI

Izair Emini vendimtar, Drita në fund kalon Muhaxhirin

6 November, 2019 @15:54

Në minutat shtesë të ndeshjes, me golin e Izair Eminit, Drita e mposhti Dukagjinin me rezultat minimal 1-0. Skuadra gjilanase…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga