Të gjitha lajmet

GRUPI D

Me fitoren e parë, Bayer i fundit shpreson në kualifikim

Foto: uefa.com

Me fitoren e parë, Bayer i fundit shpreson në kualifikim

6 November, 2019 @23:21

Bayer Leverkusen ka arritur një fitore, që edhe mund të quhet befasuese ndaj Atletico Madridit të Diego Simeones në Gjermani sonte, duke i mposhtur ata 2-1 (Partey AG 41’, Volland 55’ - Morata 90’+4).

Me këtë fitore, që është e para për aspirinët në Grupin D, ata tashmë mund të shpresojnë edhe në kualifikim tutje, nëse i fitojnë dy ndeshjet e mbetura!

TABELA AKTUALE E GRUPIT D:

1. Juventus 10 pikë, 4 ndeshje;
2. Atletico 7 pikë, 4 ndeshje;
3. Lokomotiv 3 pikë, 4 ndeshje;
4. Bayer 3 pikë, 4 ndeshje.

Duelet e mbetura të grupit:

Lokomotiv - Bayer
Juventus - Atletico
Atletico - Lokomotiv
Bayer - Juventus

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga