Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HUNGARIA - KOSOVA

Hungaria - Kosova, 11-shet startuese

Hungaria - Kosova, 11-shet startuese


26 March, 2024 @17:51

Pas miqësores ndaj Armenisë, sot Kosova luan miqësoren e radhës, ku përballet me Hungarinë.

11-shet startuese të skuadrave janë:

HUNGARIA (3-4-2-1): Dibusz; Lang, Dardai, Szalai; Bolla, A.Nagy, Styles, Z.Nagy; Gazdag, Szoboszlai, Adam.

KOSOVA (4-2-3-1): Aro Muric; Mërgim Vojvoda, Amir Rrahmani, Fidan Aliti, Donat Rudhani; Blendi Idrizi, Valon Berisha; Florent Muslija, Edon Zhegrova, Milot Rashica; Vedat Muriqi.

Për dallim nga ndeshja e kaluar, sot startues janë Donat Rudhani, Amir Rrahmani dhe Blendi Idrizi në vend të Leart Paqaradës, Lumbardh Dellovës dhe respektivisht Florian Loshajt.

Ndeshja fillon në ora 19:00.


 
Të gjitha lajmet nga Kosova