Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Armenia - Kosova

Foto: FFK

Notat e futbollistëve: Armenia - Kosova


22 March, 2024 @19:29

Përballja e parë e Kosovës nën drejtimin e gjermanit Franco Foda mbaroi me fitore. Ekipi i Dardanëve e nisi mbarë epokën Foda, derisa shënoi fitore me rezultat minimal ndaj armenëve, ndërsa humbi shumë raste për të shënuar dhe pranoi disa kundërsulme që fatmirësisht përfunduan pa pranuar gol për ekipin tonë.

Mergim Vojvoda

Pas ndeshjes, TopSporti.com duke analizuar lojën individuale të lojtarëve të Kosovës, ka notuar me këto nota lojtarët për këtë ndeshje.

KOSOVA XI:

Arijanet MURIC - 7;
-
Fidan ALITI - 7;
Lumbardh DELLOVA - 6.5;
Mërgim Vojvoda - 6.5;
Leart Paqarada - 7.
-
Valon BERISHA - 5.5;
Florian LOSHAJ - 6;
Florent MUSLIJA - 6.5;
-
Milot RASHICA - 8;
Edon ZHEGROVA - 7;
Vedat MURIQI - 6.

Vedat Muriqi

Zëvendësuesit:
Zymer BYTYQI - 6;
Donat RRUDHANI - 5;
Blendi IDRIZI - 5;
Ilir KRASNIQI - 5;
Albion RRAHMANI - 5.


 
Të gjitha lajmet nga Kosova