Të gjitha lajmet

KONFIRMOHET

Hysaj nuk renovon, do të largohet nga Napoli

Hysaj nuk renovon, do të largohet nga Napoli

7 May, 2020 @15:55

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, nuk do të jetë më pjesë e Napolit.

Kjo gjë tashmë thuajse është e sigurt, pasi që agjenti i lojtarit ka informuar klubin napolitan se Hysaj nuk do të renovojë kontratën me klubin.

“Kemi informuar klubin se nuk do të renovojmë kontratën, pasi që dëshirojmë të largohemi nga ky klub. Kryetari e di këtë qe 20 ditë dhe jemi duke shikuar mundësi për të siguruar më të mirën për të dyja palët,” ka thënë Mario Giuffredi për radion italiane Kiss Kiss.

Hysaj 26 vjeç ka kontratë valide me Napolin deri në verë të vitit 2021. Në kontratën e Hysajt vlen klauzola e lirimit prej 50 milionë eurove, por vetëm nëse lojtari shkon në ekipe jashtë Italisë.

Gjithsesi agjenti Giuffredi ka bërë të ditur se do të shikojnë modalitete edhe për këtë pasi që situata aktuale po i bën disa gjëra të pamundura.

Hysaj është bërë tre herë nënkampion i Italisë me Napolin përgjatë pesë viteve të fundit sa është aty, derisa katër vite para kësaj ka qenë pjesë e Empolit.

MILANELLO

Zlatan Ibrahimovic kthehet pasnesër

7 May, 2020 @12:13

Superylli i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, pritet që të arrijë të shtunën më 9 maj në Milano të Italisë për t’iu…

MEDIA TALK

Fenerbahçe ka refuzuar disa oferta për Muriqin

6 May, 2020 @23:20

Fenerbahçe dëshiron të përfitojë mirë nga sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi dhe ofertat që kanë qenë “qesharake” sipas tyre -…

MEMPHIS DEPAY

Milan drejt Depayit

6 May, 2020 @23:08

Para pak minutash Tuttomercatoweb ka bërë të ditur se Milan po përgatit ofertë për sulmuesin e Olympique Lyonit, Memphis Depay.…

JUVENTUS

Shërohet Dybala

Foto: Juventus.com

6 May, 2020 @19:36

Pasi që iu paraqit dy herë coronavirus, më në fund duket që argjentinasi i Juventusit Paulo Dybala është shëruar. …

EKIPET E ELITËS ITALIANE

Disa fillojnë, disa hezitojnë

Foto: UCSassuolo/fb

6 May, 2020 @19:14

Pjesa e madhe e ekipeve të Serie A ka filluar stërvitjet indviduale këto ditë, ndërsa Milan ende është duke pritur…

Të gjitha lajmet nga Serie A