Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BLEDI SHKËMBI

I kënaqur me lojtarët, për ndërprerje mos më pyetni

TOPSPORTI/Arkiv

I kënaqur me lojtarët, për ndërprerje mos më pyetni


24 February, 2021 @16:17

Trajneri i liderit të Superligës, Bledi Shkëmbi, pas barazimit të sotëm si mysafir i Gjilanit ka thënë se është i kënaqur nga futbollistët dhe angazhimi i tyre në lojë.

Ai pas ndeshjes ka thënë se fitorja në këtë terren ka qenë e pamundur, jo vetëm për Ballkanin, por edhe për vendasit.

“Ishte një ndeshje e luftuar me dy skuadrat që kishin dëshirën për të luajtur. Për ndërprerjet mos më pyetni mua, por arbitrat sepse ata e gjykojnë ndeshjen. Unë jam i kënaqur me futbollistët e mi, pasi që treguan angazhim dhe dëshirë për të fituar, por në këtë terren ishte thuajse e pamundur, jo vetëm për skuadrën tonë, por edhe për skuadrën kundërshtare,” ka thënë korçari Shkëmbi, ndër të tjera pas ndeshjes.

Përkundër barazimit të sotëm, Ballkani mbetet lider i Superligës. Këtë arritje Ballkani e bëri në xhiron e kaluar me fitore në shtëpi, ndërsa sot me barazim, atyre iu afrua Prishtina, ndërsa Drita si ndjekëse e parë është 1 pikë larg.

“Pika do të na shërbejë në vazhdim të kampionatit, ndërsa pozita e parë ka rëndësi vetëm pas ndeshjes së fundit të stinorit, pasi që tash pak ka rëndësi kush është i pari në renditje,” ka shtuar ai.


SHPËTIM IDRIZI

Angazhimi dhe disiplina taktike na sollën fitoren

FFK Superliga

Angazhimi dhe disiplina taktike na sollën fitoren

24/02/21 @ 16:11

PAS FITORES NË DERBI

Ramadani: Me këmbë në tokë

FFK Superliga

Ramadani: Me këmbë në tokë

24/02/21 @ 15:36

GJILANI - BALLKANI

Baraz në Gjilan, Ballkani kryeson i vetëm

FFK Superliga

Baraz në Gjilan, Ballkani kryeson i vetëm

24/02/21 @ 15:01

TREPÇA '89 - LLAPI

Vendos goli i Darwish, -89-shi në formë fantastike

FFK Superliga

Vendos goli i Darwish, -89-shi në formë fantastike

24/02/21 @ 14:59

PRISHTINA - DRITA

Prishtina përsëri mposhtë Dritën, “nxehet” gara për titull

FFK Superliga

Prishtina përsëri mposhtë Dritën, “nxehet” gara për titull

24/02/21 @ 14:57

18 pikë pas liderit, trajneri i Celtic dorëhiqet

Europa League/International/Transfere

18 pikë pas liderit, trajneri i Celtic dorëhiqet

24/02/21 @ 14:41

AIR ALBANIA

Çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, hidhet shorti

FSHF Kategoria Superiore

Çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, hidhet shorti

24/02/21 @ 12:45

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

24/02/21 @ 12:40

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Llapi

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Llapi

24/02/21 @ 12:37

DUKAGJINI

Zyrtare: Ahmed Januzi kalon te Dukagjini

FFK Superliga

Zyrtare: Ahmed Januzi kalon te Dukagjini

26/07/21 @ 11:25

BALLKANI

Ballkani luan miqësore me skuadrën nga Superliga Turke

FFK Superliga

Ballkani luan miqësore me skuadrën nga Superliga Turke

26/07/21 @ 00:47

MIQËSORE

Gjilani pëson në miqësore

FFK Superliga

Gjilani pëson në miqësore

25/07/21 @ 21:00

BALLKANI

Isufi: Ballkani është kampion moral

FFK Superliga

Isufi: Ballkani është kampion moral

24/07/21 @ 23:21

ZYRTARE

Ish-braziliani i Kukësit e Niklit, përforcon Dukagjinin

FFK Superliga/Transfere

Ish-braziliani i Kukësit e Niklit, përforcon Dukagjinin

24/07/21 @ 11:17

MIQËSORE

Gjilani me rezultat minimal fiton në miqësore

FFK Superliga

Gjilani me rezultat minimal fiton në miqësore

23/07/21 @ 20:48

TE DRITA

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

Conference League/FFK Superliga/International

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

23/07/21 @ 07:34

STATISTIKA TË PËRGJITHSHME NGA NDESHJA

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

Conference League/FFK Superliga/International

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

22/07/21 @ 23:41

DRITA 0-0 FEYENOORD

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin

Conference League/FFK Superliga

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin

22/07/21 @ 23:00

MIQËSORE

“Lewa” i Malishevës, tash po shënon në Suharekë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Lewa” i Malishevës, tash po shënon në Suharekë

22/07/21 @ 20:09


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga