Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJILANI - BALLKANI

Baraz në Gjilan, Ballkani kryeson i vetëm

Baraz në Gjilan, Ballkani kryeson i vetëm


24 February, 2021 @15:01

Me barazim 1-1 (Darko Nikaç 79’ / Mevlan Zeka 76’) është mbyllur dueli i sotëm mes Gjilanit dhe Ballkanit.

Skuadra vendase që ende nuk di për fitore këtë pranverë arriti që ta ndalë në barazim liderin aktual të Superligës, i cili megjithatë tashmë kryeson i vetëm, pasi që Drita u mposht sot nga Prishtina në kryeqytet.

Përkundër rasteve për shënim në të dyja anët, skuadrat në pushim shkuan me barazim pa gola.

TABELA AKTUALE

E pjesa e dytë ishte mjaft interesante dhe dhuroi 2 gola.

I pari që shënoi ishte gjakovari Mevlan Zeke i mysafirëve. Në minutën e 76’ Zeka ia dha Ballkanit epërsinë duke shënuar nga gjuajtja e lirë, mirëpo festa suharekase zgjati shumë pak.

Darko Nikaç i gjilanasve u kundërpërgjigj menjëherë. Ai shënoi për 1-1 vetëm tre minuta më vonë, për t’i ekuilibruar shifrat.

E në vazhdim të ndeshjes më nuk pati gola dhe pikët u ndanë mes skuadrave.

Me 1 pikë më shumë se Drita, Ballkani tashmë kryeson i vetëm, mirëpo fitorja e sotme e afron Prishtinën edhe më shumë me Ballkanin, me ç‘rast gara për titull duket edhe më e fortë.

Në anën tjetër, Gjilani i Bylbyl Sokolit është i qetë në mesin e tabelës, jashtë garës për titull dhe larg zonës së rrezikshme.


FFK

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve

FFK Superliga

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve

24/02/21 @ 18:29

BLEDI SHKËMBI

I kënaqur me lojtarët, për ndërprerje mos më pyetni

FFK Superliga

I kënaqur me lojtarët, për ndërprerje mos më pyetni

24/02/21 @ 16:17

SHPËTIM IDRIZI

Angazhimi dhe disiplina taktike na sollën fitoren

FFK Superliga

Angazhimi dhe disiplina taktike na sollën fitoren

24/02/21 @ 16:11

PAS FITORES NË DERBI

Ramadani: Me këmbë në tokë

FFK Superliga

Ramadani: Me këmbë në tokë

24/02/21 @ 15:36

GJILANI - BALLKANI

Baraz në Gjilan, Ballkani kryeson i vetëm

FFK Superliga

Baraz në Gjilan, Ballkani kryeson i vetëm

24/02/21 @ 15:01

TREPÇA '89 - LLAPI

Vendos goli i Darwish, -89-shi në formë fantastike

FFK Superliga

Vendos goli i Darwish, -89-shi në formë fantastike

24/02/21 @ 14:59

PRISHTINA - DRITA

Prishtina përsëri mposhtë Dritën, “nxehet” gara për titull

FFK Superliga

Prishtina përsëri mposhtë Dritën, “nxehet” gara për titull

24/02/21 @ 14:57

18 pikë pas liderit, trajneri i Celtic dorëhiqet

Europa League/International/Transfere

18 pikë pas liderit, trajneri i Celtic dorëhiqet

24/02/21 @ 14:41

MIRLIND DAKU

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

FFK Superliga

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

10/05/21 @ 22:28

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

NGJITJA NË KARRIERË

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

FFK Superliga

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

10/05/21 @ 14:22

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (34)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (34)

10/05/21 @ 13:48

SHPËTIM IDRIZI

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

FFK Superliga

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

09/05/21 @ 18:56

ISMET MUNISHI

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

FFK Superliga

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

09/05/21 @ 18:45

FARUK ELSHANI

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

FFK Superliga

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

09/05/21 @ 18:31

ARDIAN BASHA

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

FFK Superliga

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

09/05/21 @ 18:16

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

FFK Superliga

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

09/05/21 @ 18:07

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

FFK Superliga

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

09/05/21 @ 17:35


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga