Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FFK

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve


Teksti: FFK

24 February, 2021 @18:29

Presidenti Agim Ademi priti sot në takim kryetarët e rizgjedhur dhe ata të posazgjedhur të shtatë Lidhjeve Rajonale të Futbollit.

Me këtë rast, presidenti Ademi u uroi punë të mbarë kryetarëve nga LRF e Prishtinës, Ismajl Ajeti, LRF e Prizrenit, Mirsad Çollaku, LRF e Pejës, Avdi Gashi, LRF e Gjilanit, Malazog Hoxha, LRF e Ferizajt, Afrim Haliti, LRF e Mitrovicës, Bardhec Seferi dhe LRF e Gjakovës, Agim Nura dhe u kërkoi që të jenë syçelë dhe kooperativ me ekipet dhe regjionet e tyre.

Njëkohësisht u dakorduan që të kompletohen me gjërat që ju nevojiten për një funksionim sa më të mirë.

Tash e tutje LRF-të do të kenë më shumë kompetenca se sa që kishin deri tani, e ato do të jenë më të theksuara sidomos tani me rritjen e numrit të klubeve në regjione.

Menaxhimi i Ligës së Tretë, Ligës së të rinjve, por edhe komisionet e garave janë disa nga kompetencat shtesë të regjioneve. LRF-të do të jenë gjithmonë afër për t’i përmbushur kërkesat dhe nevojat që i kanë klubet dhe shkollat e futbollit, sidomos për infrastrukturë. Presidenti Ademi theksoi se bashkërisht me LRF-të do të përkujdesen në arritjen e qëllimeve dhe realizimin e strategjisë së re të FFK-së. Në fund të këtij takimi atyre iu dhurua nga një stemë e FFK-së në shenjë të aprovimit në vendet e tyre të punës.


BLEDI SHKËMBI

I kënaqur me lojtarët, për ndërprerje mos më pyetni

FFK Superliga

I kënaqur me lojtarët, për ndërprerje mos më pyetni

24/02/21 @ 16:17

SHPËTIM IDRIZI

Angazhimi dhe disiplina taktike na sollën fitoren

FFK Superliga

Angazhimi dhe disiplina taktike na sollën fitoren

24/02/21 @ 16:11

PAS FITORES NË DERBI

Ramadani: Me këmbë në tokë

FFK Superliga

Ramadani: Me këmbë në tokë

24/02/21 @ 15:36

GJILANI - BALLKANI

Baraz në Gjilan, Ballkani kryeson i vetëm

FFK Superliga

Baraz në Gjilan, Ballkani kryeson i vetëm

24/02/21 @ 15:01

PRISHTINA - DRITA

Prishtina përsëri mposhtë Dritën, “nxehet” gara për titull

FFK Superliga

Prishtina përsëri mposhtë Dritën, “nxehet” gara për titull

24/02/21 @ 14:57

18 pikë pas liderit, trajneri i Celtic dorëhiqet

Europa League/International/Transfere

18 pikë pas liderit, trajneri i Celtic dorëhiqet

24/02/21 @ 14:41

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

24/02/21 @ 12:40

TREPÇA '89 - LLAPI

Vendos goli i Darwish, -89-shi në formë fantastike

FFK Superliga

Vendos goli i Darwish, -89-shi në formë fantastike

24/02/21 @ 14:59

AIR ALBANIA

Çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, hidhet shorti

FSHF Kategoria Superiore

Çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, hidhet shorti

24/02/21 @ 12:45

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Drita

24/02/21 @ 12:26

DUKAGJINI

Zyrtare: Ahmed Januzi kalon te Dukagjini

FFK Superliga

Zyrtare: Ahmed Januzi kalon te Dukagjini

26/07/21 @ 11:25

BALLKANI

Ballkani luan miqësore me skuadrën nga Superliga Turke

FFK Superliga

Ballkani luan miqësore me skuadrën nga Superliga Turke

26/07/21 @ 00:47

MIQËSORE

Gjilani pëson në miqësore

FFK Superliga

Gjilani pëson në miqësore

25/07/21 @ 21:00

BALLKANI

Isufi: Ballkani është kampion moral

FFK Superliga

Isufi: Ballkani është kampion moral

24/07/21 @ 23:21

ZYRTARE

Ish-braziliani i Kukësit e Niklit, përforcon Dukagjinin

FFK Superliga/Transfere

Ish-braziliani i Kukësit e Niklit, përforcon Dukagjinin

24/07/21 @ 11:17

MIQËSORE

Gjilani me rezultat minimal fiton në miqësore

FFK Superliga

Gjilani me rezultat minimal fiton në miqësore

23/07/21 @ 20:48

TE DRITA

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

Conference League/FFK Superliga/International

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

23/07/21 @ 07:34

STATISTIKA TË PËRGJITHSHME NGA NDESHJA

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

Conference League/FFK Superliga/International

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

22/07/21 @ 23:41

DRITA 0-0 FEYENOORD

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin

Conference League/FFK Superliga

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin

22/07/21 @ 23:00

MIQËSORE

“Lewa” i Malishevës, tash po shënon në Suharekë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Lewa” i Malishevës, tash po shënon në Suharekë

22/07/21 @ 20:09


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga