Të gjitha lajmet

SASSUOLO 1-2 MILAN

Ibra çon Milanin në pozitën e pestë

Foto: ACMilan/tw

Ibra çon Milanin në pozitën e pestë

21 July, 2020 @23:45

Sulmuesi me përvojë, Zlatan Ibrahimovic, ka shënuar çift-golësh sot për ekipin e tij Milan, për t’ia sjellë fitoren ndaj Sassuolos si mysafir 1-2 [Caputo 42p - Ibrahimovic 19, 45+2].

Me këtë fitore, që është e katërta në pesë ndeshjet e fundit për rossonerët, ekipi i drejtuar nga Stefano Pioli ka kërcyer në pozitë të pestë të klasifikimit të Serie A-së, me një ndeshje më shumë sesa rivalët tjerë që luftojnë për këtë pozitë.

TABELA AKTUALE

Sassuolo përfundoi ndeshjen me 10 lojtarë, pasi që ekipi i Roberto de Zerbit luajti tërë pjesën e dytë me një lojtar më pak, pas skuqjes së marokenit Mehdi Bourabia (dy të verdha, 22’ dhe 45+).

Përndryshe, në Serie A Milan ka pasur një formë të jashtëzakonshme pas rifillimit të stinorit, duke shënuar gjashtë fitore në tetë ndeshje, prej të cilave asnjë humbje.

JUVENTUS 2-1 LAZIO

Cristiano afron Juven te titulli dhe barazohet me Immobilen në krye

Foto: juventus/tw

20 July, 2020 @23:48

Cristiano Ronaldo ka shënuar dy gola me të filluar pjesa e dytë, për t’ia trasuar rrugën Juventusit drejt titullit të…

INTER 3-1 TORINO

Inter ngritet në vend të dytë me fitore

Foto: Inter/tw

14 July, 2020 @0:08

Pas një loje jo të mirë në pjesë të parë të ndeshjes dhe disavantazhit pas 45 minutave të para, Inter…

VERONA 2-2 INTER

Rrahmani asiston, Verona ndal Interin

10 July, 2020 @0:02

Ndeshja e dytë me radhë pa fitore për Interin, ndërsa kësaj radhe i ndalë Verona e Amir Rrahmanit, që asistoi…

VALON BERISHA NË LIGUE 1

Reims zyrtarizon Valon Berishën si përforcim të ri të skuadrës

Foto: Stade de Reims Official

9 July, 2020 @23:22

Futbolliti i deritashëm i Lazios, që në pjesën e dytë të stinorit 2019/20 luajti për Fortunën në Bundesligë, Valon Berisha,…

MILAN 4-2 JUVENTUS

Rikthim i madh i Milanit, për ta mposhtur Juven

Foto: ACMilan/tw

7 July, 2020 @23:53

Të jashtëzakonshëm janë treguar futbollitët e Milanit sonte, veçanërisht në gjysmorëshin e fundit të ndeshjes kur shënuan katër herë në…

Të gjitha lajmet nga Serie A