Të gjitha lajmet

ZLATAN

Ibrahimovic me rekord të ri te LA Galaxy

Ibrahimovic me rekord të ri te LA Galaxy

16 September, 2019 @13:11

Zlatan Ibrahimovic shënoi një hat-trick, për të thyer rekordin e klubit të LA Galaxy për gola në një sezon. Kjo ndodhi në fitoren e tyre 7-2 ndaj Sporting Kansas City këtë të diel.

37-vjeçari tani ka shënuar 48 gola në 51 ndeshje në MLS (Major League Soccer).

Unë mendoj se jam më i miri që ka luajtur ndonjëherë në MLS dhe kjo është pa shaka.” - tha Ibrahimovic.

Kemi edhe katër ndeshje. Për të fituar, për të marrë besimin, madje edhe për të shënuar shumë gola.

Të gjithë bënë një punë të mirë, edhe pasi që ishim të lodhur në fund, por ne ia dolëm mirë.” - shtoi ai.

LA Galaxy u zhvendos në vendin e pestë në Konferencën Perëndimore, një pikë përpara San Jose dhe dy para Portland.

NË DISIPLINORE

UEFA ‘dënon’ Francën për gabimet ndaj himnit shqiptar

Fotot: FSHF

14 September, 2019 @21:10

Sipas një raporti të shkruar nga L’Equipe, Federata e Futbollit të Francës (FFF) pritet të dënohet nga UEFA, për shkak…

GALATASARAY 1-0 KASIMPASA

Falcao vendos që në ndeshjen e parë

Foto: Galatasaray/fb

13 September, 2019 @21:32

Sulmuesi i posaardhur te Galatasaray nga Monacoja, Radamel Falcao, ka vendosur për fitoren e ekipit të tij, që në debutim.…

WOMAN UCL

Wolfsburg superior ndaj Mitrovicës historike

Fotot: FFK

11 September, 2019 @22:11

Kampionia e Kosovës në futbollin e femrave, Mitrovica, ka pësuar humbje në ndeshjen e parë të 1/16 së finales në…

MEDIA TALK

Spurs me skautë për Muriqin në ndeshje

TOSPORTI/ Arian Paçarizi

9 September, 2019 @23:56

Në këndin e lojtarëve që mund të ndërrojnë ambient, te BBC Sport ka qëndruar edhe një informacion, që bën të…

NGA KONFERENCA

Southgate pranon se ndaj Kosovës do të jetë më së vështiri

Foto: Metro.co.uk

9 September, 2019 @23:23

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, që është duke kaluar një kohë tepër të mirë me ekipin dhe ka çuar skuadrën…

Të gjitha lajmet nga International