Të gjitha lajmet

TETOVË

Ibraimi dhe Alimi mbesin kuqezi

Foto: KFShkendija.com

Ibraimi dhe Alimi mbesin kuqezi

Teksti: KF Shkendija

2 July, 2020 @15:08

Kuqezinjtë mbajnë në përbërje dy prej futbollistëve më të mirë që kanë luajtur në elitën vendore, duke zyrtarizuar zgjatjen e bashkëpunimit me Besart Ibraimin dhe Armend Alimin.

KF Shkëndija konfirmon firmosjen e kontratave të reja me Besart Ibraimin dhe Armend Alimin.

Dy futbollistët me kontrata të skaduara dhe status të futbollistëve të lirë, nuk janë joshur nga ofertat e shumta nga klube të ndryshme prej jashta vendit, duke vendosur t’u qëndrojnë besnik ngjyrave kuqezi.

Golashënuesi më i mirë në historinë e elitës së futbollit vendor Ibraimi dhe fantazisti Alimi me kontratat e reja lidhen me Shkëndijën deri verën e vitit 2022.

THUN 3-2 ZURICH

Kryeziu e Kololli shënojnë, por Zurich s’fiton sonte

Foto: FCZurich/tw

1 July, 2020 @23:05

Dy futbollistët që veshin fanellën e Kosovës, Mirlind Kryeziu dhe Benjamin Kololli, kanë realizuar për ekipin e tyre sonte. …

RUSI

Odise Roshi me raketë, dy-golësh dhe lojtar i ndeshjes

1 July, 2020 @22:48

Mesfushori i krahut të kombëtares shqiptare, Odise Roshi, ka shkëlqyer në ndeshjen e sotme të ekipit të tij rus Akhmat…

FENERBAHÇE 3-2 YENI MALATYASPOR

Muriqi përsëri shënon, Fenerbahçe rrezikon por fiton në fund

27 June, 2020 @19:55

Vedat Muriqi ka vazhduar me gola në Superligën turke sot, duke shënuar golin e parë dhe të epërsisë së ekipit…

YLBER MALOKU

Lojtari i Kosovës U21 në kurbet, futbolli i Kosovës humb edhe një lojtar

26 June, 2020 @18:50

Largimet nga Kosova janë thuajse përditshmëri në kërkim të kushteve më të mira për jetë. Së fundi, edhe Ylber…

MAQEDONI VERIORE

Moslicensimi i Vardarit, çon krejt ekipet shqiptare të Maqedonisë në Europa Ligë

Pamje nga ndeshja GlasgowRangers - Shkupi / Foto UEL

26 June, 2020 @16:16

Të gjitha skuadrat shqiptare që garojnë në elitë të futbollit të Maqedonisë Veriore do të jenë pjesëmarrëse në kualifikime për…

Të gjitha lajmet nga International