Të gjitha lajmet

SULMUESI ARGJENTINAS

Icardi bëhet me letra i Paris St Germainit

Foto: ucl/fb

Icardi bëhet me letra i Paris St Germainit

31 May, 2020 @13:29

Tashmë edhe zyrtarisht kampioni i fundit i Francës, Paris St Germain, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me Interin për të blerë sulmuesin Mauro Icardi.

Shuma e transferit të Icardit është bërë e ditur të jetë 50 milionë euro. Ndërsa kontrata e ish futbollistit të Interit dhe Sampdorias do të jetë me afat deri në vitin 2024, ka bërë të ditur klubi parisien.

MEDIA TALK

Nëse shitet Muriqi, Fener do të ndjek Dzekon

29 May, 2020 @15:38

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, që po kërkohet nga disa klube evropiane pritet të largohet këtë verë nga Fenerbahçe. …

SERIE B CAKTON DATËN

Edhe Serie B merr datat për rifillim

28 May, 2020 @22:59

Kategoria e dytë e futbollit profesionist italian, Serie B, ka mësuar datat për rifillim të stinorit sot, pasi që u…

RIFILLON FUTBOLLI ITALIAN

Zyrtare: Serie A dhe Coppa Italia kanë datat për rifillim

28 May, 2020 @21:51

Futbolli italian tashmë edhe zyrtarisht ka datat e sakta për rifillim. Ministri i Sportit në Itali, Vincenzo Spadafora, ka konfirmuar…

MILAN

Milan: Ibra s’ka lëndim të rëndë

26 May, 2020 @14:55

Përmes një komunikate të lëshuar në web-faqen zyrtare të klubit, Milan ka bërë të ditur se sulmuesi suedez i ekipit,…

MILAN

Ibra në rrezik të përfundimit të karrierës?!

Foto: acmilan/fb

25 May, 2020 @15:42

Sulmuesi suedez i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka marrë një lëndim serioz sot në stërvitje me ekipin e tij dhe sipas…

Të gjitha lajmet nga Serie A