Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RIKTHEHET NË KOSOVË

Iljasa Zulfiu kthehet në Superligë si lojtar i ri i Dritës

Iljasa Zulfiu kthehet në Superligë si lojtar i ri i Dritës


6 July, 2024 @16:56

Mesfushori sulmues i krahut, Iljasa Zulfiu, është anëtar i ri i Dritës. Ekipi gjilanas sot ka zyrtarizuar futbollistin e njohur në Superligë të Kosovës, që luante deri vonë te Dukagjini i Klinës, prej ku iku për te ekipi kazak Zhenis Astana.

Zulfiu 26 vjeç ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me gjilanasit dhe do të jetë pjesë e ekipit bardhekaltër që drejtohet nga Zekirija Ramadani deri në qershor të vitit 2027.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga