Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NË KRYEQYTET

Prishtina kompleton shtabin teknik

Prishtina kompleton shtabin teknik


5 July, 2024 @12:27

Prishtina ka bërë të ditur se ka nisur fazën përgatitore për stinorin 20024/25 ndërsa kryetrajneri i ri i tyre, francezi Jean-Michel Cavalli ka kompletuar edhe shtabin teknik të ekipit të parë.

Kështu Cavalli në ekipin e trajnerëve të tij do të ketë ndihmësin e parë marokenin 56 vjeç Moulay Azzegouarh, pastaj Liridon Kukajn, Behar Maliqin dhe Ahmet Beselicën, ky i fundit si trajner i portierëve.

Prishtina këtë stinor dëshiron që të luftojë për titull kampioni, si ekipi më i trofeshëm në vend. Kjo, pasi që kampioni aktual Ballkani ka fituar tre herë radhazi titullin kampion dhe bardhekaltërit kësaj radhe kanë mbetur edhe pa gara evropiane!


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga