Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Inter jep 3 lojtarë për Chiesën

Inter jep 3 lojtarë për Chiesën

4 April, 2020 @14:25

Futbollisti i Fiorentinës, Federico Chiesa, po kërkohet nga Interi i Milanos, ka bërë të ditur Sportmediaset sot.

Chiesa 22 vjeçar që po tregohet si shpresë e futbollit italian vlerësohet rreth 50 milionë euro në treg.

Ndërsa Inter prej tash është duke llogaritur që të sakrifikojë tri futbollistë për të siguruar shërbimet e djalit të ish reprezentuesit Enrico Chiesa.

Radja Nainggolan, Henrique Dalbert dhe Victor Moses janë opsion për tu dhënë për Chiesën. Moses është lojtar i Chelseat, si huazim te Interi me opsion blerjeje për 12 milionë euro.

Inter do të shikojë të gjitha mundësitë me këta lojtarë për të marrë Chiesën. Qoftë shitjen e tyre dhe me paratë e fituara ta merr Chiesën, qoftë ndërrimin tri me një.

Chiesa ka zhvilluar 23 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola për Fiorentinën këtë stinor.

FIRENCË

Treshja e Fiorentinës, shpëton nga coronavirusi

5 April, 2020 @16:53

Skuadra italiane nga qyteti i Firencës, Fiorentina, ka bërë të ditur sot se tre futbollistët e saj që kishin dalë…

MEDIA TALK

Shevchenko krahason coronavirusin me Çernobilin

29 March, 2020 @13:42

Ylli i dikurshëm i Milanit, ukrainasi Andriy Shevchenko ka krahasuar pandeminë coronavirus me fatkeqësinë nukleare në Çernobil, që ka ndodhur…

KOMUNIKATA E JUVENTUSIT

Lojtarët e Juventusit “shkrijnë” rrogat

Foto: juventus.com

29 March, 2020 @13:25

Futbollistët e rekord-kampionit të Italisë, Juventus dhe trajneri i skuadrës Maurizio Sarri janë pajtuar që rrogat e tyre mujore të…

MEDIA TALK

Covid-19 e afron futbollin me NBA-në

27 March, 2020 @22:55

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, pajtohet që pasi të kalojë epidemia e covid-19 në botë, futbolli do të afrohet…

MESSI & CRISTIANO

Messi e Cristiano me donacione milionëshe për luftën ndaj coronavirusit

25 March, 2020 @0:08

Dy superyjet e futbollit botëror, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, i kanë dhuruar nga 1 milionë euro për luftë ndaj…

Të gjitha lajmet nga Serie A