Të gjitha lajmet

INTER 6-0 BRESCIA

Inter me gjashtëshe Brescias për të ndjekur Lazion

Fotot: Inter/tw

Inter me gjashtëshe Brescias për të ndjekur Lazion

1 July, 2020 @22:19

Inter vazhdon me formë të mirë në futbollin post-pandemik, derisa ka shënuar sonte fitoren e tretë në katër ndeshje, duke e demoluar Brescian e dorëzuar nga Serie A, 6-0 [Young 5, Sanchez 20p, D’Ambrosio 45, Gagliardini 52, Eriksen 83, Candreva 88].

Antonio Conte

Gjashtë golashënues të ndryshëm, derisa Alexis Sanchez regjistroi dy asistime tjera pos golit të shënuar në fitoren, që i mban ata në pozitë të tretë dhe me 4 pikë më pak sesa Lazio që është e dyta.

TABELA AKTUALE

GENOA 1-3 JUVENTUS

Cristiano e Dybala s’ndalen, Juventus rikthen diferencën

Foto: Juventus/tw

1 July, 2020 @0:03

Përkundër se pjesa e parë kaloi pa gola të shënuar, me të nisur pjesa e dytë Juventus tregoi fuqinë dhe…

BOLOGNA 0-2 JUVENTUS

Juve ngrit epërsinë në krye

22 June, 2020 @23:09

Pas fitores së regjistruar sonte ndaj Bolognës si mysafire 0-2 [Cristiano 23p, Dybala 36] Juventus ka ngritur epërsinë në krye…

LECCE 1-4 MILAN

Milan rifillon kampionatin me fitore

Foto: ACMilan/tw

22 June, 2020 @21:48

Pas humbjes në Kupë, Milan është rikthyer në kampionat me fitore, duke e mposhtur lehtë Leccen që po lufton për…

VERONA 2-1 CAGLIARI

Rrahmani e Kumbulla të plotë në fitoren e Veronës

Foto: Verona/tw

20 June, 2020 @23:44

Dy golat e hershëm të Samuel Di Carmines u treguan të jenë të mjaftueshme për fitoren e Veronës ndaj Cagliarit,…

JUVENTUS NË FINALE

Cristiano dështon nga penalltia, por Juve siguron finalen

Foto: juventus/tw

12 June, 2020 @23:05

Milan nuk ka arritur të shënojë gol, ndërsa Juventus me barazim 0-0 në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës…

Të gjitha lajmet nga Serie A