Të gjitha lajmet

INTER 3-1 TORINO

Inter ngritet në vend të dytë me fitore

Foto: Inter/tw

Inter ngritet në vend të dytë me fitore

14 July, 2020 @0:08

Pas një loje jo të mirë në pjesë të parë të ndeshjes dhe disavantazhit pas 45 minutave të para, Inter ka arritur të rikthehet në lojë në pjesë të dytë të ndeshjes për të mposhtur Torinon 3-1 [Young 48, Godin 51, Martinez 61 - Belotti 17] në fund.

Me këtë fitore, Inter është ngritur në pozitë të dytë të klasifikimit dhe ka pikë të njëjta si Lazioja që është e treta [68 pikë].

TABELA AKTUALE

Gjashtë xhiro para fundit të stinorit, Juventusi lider ka 8 pikë më shumë sesa përcjellësit e parë të tij.

VERONA 2-2 INTER

Rrahmani asiston, Verona ndal Interin

10 July, 2020 @0:02

Ndeshja e dytë me radhë pa fitore për Interin, ndërsa kësaj radhe i ndalë Verona e Amir Rrahmanit, që asistoi…

VALON BERISHA NË LIGUE 1

Reims zyrtarizon Valon Berishën si përforcim të ri të skuadrës

Foto: Stade de Reims Official

9 July, 2020 @23:22

Futbolliti i deritashëm i Lazios, që në pjesën e dytë të stinorit 2019/20 luajti për Fortunën në Bundesligë, Valon Berisha,…

MILAN 4-2 JUVENTUS

Rikthim i madh i Milanit, për ta mposhtur Juven

Foto: ACMilan/tw

7 July, 2020 @23:53

Të jashtëzakonshëm janë treguar futbollitët e Milanit sonte, veçanërisht në gjysmorëshin e fundit të ndeshjes kur shënuan katër herë në…

SPAL 2-2 MILAN

Milan nxjerr pikë në fund ndaj të parafundit

Foto: ACMilan/tw

1 July, 2020 @23:54

Një harkim i sekondave të fundit të zëvendësuesit belg te Milani, Alexis Saelemaekers që u devijua nga Francesco Vicari dhe…

VERONA 3-2 PARMA

Rrahmani 90min. Verona fiton, vazhdon garën për EuropaLigë

Foto: Verona/tw

1 July, 2020 @23:46

Qendërmbrojtësi dhe kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani, ka qenë për 90min në fushë për ekipin e tij, Verona , sonte,…

Të gjitha lajmet nga Serie A