Të gjitha lajmet

LAZIO - INTER

Interi në Champions League!

Interi në Champions League!

20 May, 2018 @22:50

Lazio
Internazionale
Lazio 2 : 3 Internazionale
I.Perisic (AG) 9', F.Anderson 41' D.D'Ambrosio 29', M.Icardi (P) 78', M.Vecino 81'

Stadio Olimpico

Për herë të parë që nga sezoni 2011/2012, Interi do të jetë pjesëmarrës në Champions League sezonin e ardhshëm!

Në ndeshjen vendimtare të sezonit, zikaltërit shënuan fitore 2-3 ndaj Lazios në Romë, për ta përmbyllur kështu sezonin në vendin e katërt dhe për t’u kualifikuar në Champions League.

TABELA PËRFUNDIMTARE SERIE A

Lazio i Strakoshës ishte dy herë në epërsi, mirëpo Interi nuk u dorëzua dhe përmbysi gjithçka, për ta shënuar kështu një fitore tejet të madhe, që e rikthen në garën më të madhe evropiane për klube pas 7 viteve.

Përveç Interit, në Champions League nga Serie A do të shkojnë edhe Juventusi, Napoli e Roma, derisa Lazio me Milanin e Atalantan do ta përfaqësojnë Italinë në Europa League.PRISHTINA - DRITA

Drita, kampione e Kosovës!

BOROZAN I/ Gent Polloshka

20 May, 2018 @18:01

Në ndeshjen vendimtare për titullin kampion, Prishtina dhe Drita luajtën pa gola, rezultat i cili bën që titulli kampion të…

PRISHTINA - DRITA

Prishtina vs. Drita, formacionet startuese

BOROZANI/ Gent Polloshka

20 May, 2018 @15:21

Me fillim nga ora 16:00, Prishtina e Drita do të përballen në Pejë BOROZANI LIVESCORE FORMACIONET STARTUESE PRISHTINA: Visar…

PRISHTINA - DRITA

Caktohet referi i ndeshjes Prishtina - Drita

20 May, 2018 @14:48

Federata e Futbollit të Kosovës, ka bërë të ditur emrat e gjyqtarëve, që do ta ndajnë drejtësinë në ndeshjen Prishtina…

PRISHTINA - DRITA

Tifozët e Dritës mbushin Pejën

BOROZANI/ G.P

20 May, 2018 @14:27

Rreth 2 orë para ndeshjes, qindra tifozë të Dritës ndodhen në rrugët e Pejës. Në stadium të pranishëm do të…

PRISHTINA - DRITA

Në Pejë për titullin kampion

BOROZANI

20 May, 2018 @11:03

E gjithë vëmendja në Pejë! Me fillim nga ora 16:00, sot zhvillohet ndeshja më e rëndësishme e sezonit 2017/2018 në…

LIGA E PARË

KEK-u kampion, Trepça në barazh

Foto: FC KEK-u

20 May, 2018 @10:49

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar sezoni 2017/2018 në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. Kampione është shpallur skuadra…

COPPA ITALIA 1/8

Kupa e Italisë, shorti dhe datat e ndeshjeve

TOPSPORTI/Arkiv

10 December, 2018 @22:42

Çiftet e së tetës së finales së Kupës së Italisë janë konfirmuar, ndërsa janë bërë të ditura edhe datat e…

BRAZILIANI I RI

Lucas Paqueta arrin te Milan

10 December, 2018 @12:39

Mesfushori ofanziv i Flamengos, Lucas Paqueta, është pranë zyrtarizimit te Milan. Njoftimin e kanë bërë mediat italiane sot, derisa…

NAPOLI - FROSINONE

Hysaj startues, Napoli bindshëm

8 December, 2018 @18:01

Mbrojtësi i kombëtare shqiptare, Elseid Hysaj, i është kthyer 11-shes startuese të Napolit sot. Napolitanët kanë shënuar fitore bindëse…

MAX ALLEGRI

Ndikimi i Allegrit te goli

8 December, 2018 @11:13

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka pranuar që Inter ka qenë më i rrezikshëm në pjesë të parë të ndeshjes.…

LUCIANO SPALLETTI

Gabimet banale na kushtuan

8 December, 2018 @11:05

Trajneri i Interit Luciano Spalletti në deklaratën e tij pas humbjes së derbit nga Juventusi ka thënë se gabimet i…

Të gjitha lajmet nga Serie A