Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Inzaghi është si Klopp

Inzaghi është si Klopp

25 April, 2020 @22:18

Golashënuesi më i mirë i këtij stinori në Serie A, Ciro Immobile, ka bërë një krahasim të trajnerëve me të cilët ka punuar dhe ka thënë se trajneri i tij i tashëm Simone Inzaghi është i ngjajshëm me ish trajnerin e tij, Jurgen Klopp.

Disa herë u përfol se ai do të mund të kalonte në Liverpoolin e Kloppit.

“Klopp është ekspert futbolli dhe gjithmonë kam thënë se kam qejf të punoj me ‘te. Ai është një trajner i kompletuar, i ka të gjitha,” ka thënë Immobile.

“Dhe duke thënë këtë, më lejoni t’ju tregoj se puna me te ma përkujton atë që bën Inzaghi sot. Janë shumë të ngjajshëm në aftësitë motivuese, natyrisht me disa mënyra të veta që i bëjnë të dallohen. Inzaghi më ka nxjerr nga ndeshja disa herë. Kam qenë i nerovozuar njëherë dhe kam reaguar jo mirë. Por ai qetësisht më është afruar në mënyrën më të mirë dhe gjithçka më sqaroi në atë mënyrë që tashmë e kam të qartë krejt,” ka shtuar sulmuesi në formë.

Immobile 30 vjeç ka shënuar 27 gola në Serie A këtë stinor dhe është në rrugë të mirë për të vendosur rekord në këtë aspekt.

Italiani ka shënuar më shumë se një gol për ndeshje mesatarisht, ndërsa pas tij në listë janë Cristiano Ronaldo i Juventusit me 21 dhe Romelu Lukaku i Interit me 17 gola.

Deri në fund të stinorit në Itali kanë mbetur edhe 12 xhiro dhe nëse vazhdon me këtë ritëm Immobile, atëherë do ta thyej rekordin e vendosur nga Gonzalo Higuain me Napolin në sezonin 2015/16, 36 gola.

Juventus është lider i Serie A-së me 63 pikë, një më shumë sesa Lazioja e Immobiles dhe Inzaghit. Kampionati në Itali pritet të vazhdojë kah fundi i majit. Përgatitjet e ekipeve pritet të nisin prej datës 4 maj, kur u ka dhënë leje qeveria.

INSTAGRAM

Marash Kumbulla tregon ndaj kujt është më së vështiri të bësh mbrojtje

25 April, 2020 @17:46

Qendërmbrojtësi shqiptar i Veronës, Marash Kumbulla, që këtë stinor ka arritur majet e futbollit italian pas stinorit shumë të mirë…

NGA KONFERENCA

UEFA rekomandon përfundimin e të gjitha kampionateve dhe garave të Kupës

21 April, 2020 @17:15

Në mbledhjen e sotme të UEFA-së me 55 anëtarët e saj, është shqyrtuar kalendari i garave për çdo shtet dhe…

MILANELLO

Milan thërret futbollistët e huaj të kthehen

17 April, 2020 @22:58

Klubi i Milanit i ka ftuar të gjithë futbollistët e saj të huaj që të kthehen në klub, për stërvitjet…

TUTTOSPORT

Zgjatet marrëveshja Buffon - Juventus

17 April, 2020 @12:39

Shtrëngimi i duarve do të duhet të pres, mirëpo sipas Tuttosportit portieri legjendar Gianluigi Buffon dhe kreu i Juventusit Andrea…

MEDIA TALK

Krejt në test, pastaj stërvitje dhe të nis liga

13 April, 2020 @13:02

Federata e Futbollit të Italisë (FIGC) shpreson që të gjithë futbollistët të testohen në fillim të muajit maj, pastaj të…

Të gjitha lajmet nga Serie A