Të gjitha lajmet

LAZIO

Inzaghi flet për Vedat Muriqin

Inzaghi flet për Vedat Muriqin

4 September, 2020 @17:46

Trajneri i Lazios, Simione Inzaghi, ka folur në lidhje me yllin kosovar, Vedat Muriqin.

Inzaghi në një deklaratë ka thënë se janë të interesuar për Vedatin dhe se po vazhdojnë negociatat në mes dy klubeve.

Fenerbahçe me ngulm kërkon ofertën mbi 20 milionë euroshe për Vedatin, kurse oferta e Lazios është 18 + 2 milionë euro bonuset.

LAZIO

Igli Tare udhëton në Turqi për Vedat Muriqin

30 August, 2020 @20:05

E përditshmja italiane Corriere dello Sport, ka thënë se Lazio po e kërkon me ngulm sulmuesin kosovar Vedat Muriqin. Igli…

ZYRTARE

Vojvoda zyrtarisht i Torinos!

27 August, 2020 @12:33

Gjithçka zyrtare! Mërgim Vojvoda tashmë zyrtarisht lojtar i Torinos, një lajm shumë i mirë për futbollin e Kosovës. Mbrojtësi anësor…

TRANSFER

Mërgim Vojvoda arrin në Torino

Mërgim Vovjoda në aeroportin e Torinos (Di Marzio)

25 August, 2020 @22:13

Tashmë gjithçka pranë zyrtarizimit. Mërgim Vojvoda shumë shpejt do të jetë edhe zyrtarisht pjesë e Torinos. Përfaqësuesi i Kosovës si…

INTER

Qëndrimi i Contes te Interi, njoftimi zyrtar

25 August, 2020 @19:37

Pas humbjes nga Sevilla në Europa League, filluan zërat për një largim të Contes nga Interi. E dilemat përfunduan sot.…

TE NAPOLI

Amir Rrahmani prej sot fillon me ekipin e ri

Foto: SCNapoli/fb

24 August, 2020 @14:03

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, para pak çastesh është uruar edhe zyrtarisht nga faqja e Napolit për arritjen te ekipi…

Të gjitha lajmet nga Serie A