Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LISTA E VERIIRLANDEZËVE

Irlanda Veriore nis stërvitjet për ndeshjet e Ligës së Kombeve

Foto: irishfa

Irlanda Veriore nis stërvitjet për ndeshjet e Ligës së Kombeve


24 May, 2022 @15:32

Njëra ndër rivalët e grupit të Kosovës, me të cilën Dardanët s’janë ndeshur kurrë më parë është Irlanda Veriore.

Përfaqësuesja e tyre, vecse ka nisur stërvitjet, ndërsa selektori i Irlandës Veriore Ian Baraclough ka ftuar 26 futbollistë në përgatitje, ku ka inkuadruar edhe futbollistë të reprezentacionit U-21 dhe U-19, për të rinovuar gjeneratën.

Kosova pret Irlandën Veriore në Prishtinë më 9 qershor 2022. Ndërsa Irlanda Veriroe do të luajë edhe ndaj Greqisë e Qipros (dy herë) brenda qershorit.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT

Në listën e përzgjedhësit Baraclough janë përfshirë këta futbollistë:

Portierë – Luke Southwood (Reading), Dermot Mee (Manchester United), Josh Clarke (Glenavon).

Mbrojtës – Ciaron Brown (Oxford United, huazim nga Cardiff City), Michael Forbes (West Ham United), Paddy Lane (Fleetwood Town), Shea Charles (Manchester City), Sam McClelland (Chelsea), Brodie Spencer (Huddersfield Town), Sean Stewart (Norwich City), Kofi Balmer (Larne), Ruairi McConville (Brighton and Hove Albion).

Mesfushorë – Alistair McCann (Preston North End), Alfie McCalmont (Morecambe, huazim nga Leeds United), Oisin Smyth (Oxford United), Caolan Boyd-Munce (Middlesbrough), Terry Devlin (Dungannon Swifts), Barry Baggley (Fleetwood Town), Charlie Allen (Leeds United), Darren Robinson (Derby County).

Sulmues – Conor Washington (Charlton Athletic), Shayne Lavery (Blackpool), Gavin Whyte (Oxford United, huazim nga Cardiff City), Dion Charles (Bolton Wanderers), Paul Smyth (Leyton Orient), Conor McMenamin (Glentoran).

*Lista e lojtarëve nuk është përfundimtare, mund të shtohen ose ndërrohen, varësisht nga përzgjedhja e selektorit.


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve