Të gjitha lajmet

TRANSFER

Ish-futbollisti i Lirisë, lë Teutën, transferohet te Ballkani

Ish-futbollisti i Lirisë, lë Teutën, transferohet te Ballkani

28 December, 2019 @12:40

Përforcim për Ballkanin në mbyllje të vitit kalendarik.

Te skuadra suharekase sot është zyrtarizuar futbollisti Roni Gashi.

TABELA AKTUALE

Ish-futbollisti i Lirisë te Ballkani transferohet nga skuadra e Teutës së Durrësit, skuadër të cilën e la pas largimit të trajnerit Bledi Shkëmbi nga kjo skuadër.

Me Teutën Gashi zhvilloi gjithsej 12 paraqitje këtë sezon, ndërkohë Ballkanin e gjen në vendin e parë, në luftë për titullin historik.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga