Të gjitha lajmet

ISTOGU

Istogu zyrtarizon trajnerin e ri

FOTO / Istogu

Istogu zyrtarizon trajnerin e ri

1 July, 2020 @20:17

Skuadra e Istogut sot ka zyrtarizuar trajnerin e ri.

Nazmi Rama nga sot do të jetë në krye të Istogurt, derisa kontrata e tij do të jetë 1 vjeçare me mundësi vazhdimi.

Rama më herët ka qenë trajneri i Istogut në stinorin 2014/15, kur Istogu ishte pjesë e Superligës.

Ndihmësit e Nazmi Ramës do të jenë Hysni Kabashi dhe Mehdi Ariaj.

Istogu në stinorin e papërfunduar ishte në pozitën e katërt me 31 pikë pas 20 xhirove në Ligën e Parë.

KIKA

Kushtrim Rexhepi te Kika

1 July, 2020 @20:23

Anëtarja më e re e Ligës së Parë, Kika, para pak çastesh e zyrtarizoi lojtarin Kushtrim Rexhepi. Rexhepi luan në…

SULMUESI ME PËRVOJË

Enis Zabërgja mbetet lojtar i lirë

1 July, 2020 @13:34

Futbollisti i deritashëm i KEK-ut, Enis Zabërgja, përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se më nuk është…

KFF MITROVICA 1-0 KFF FERONIKELI

Kaltrina Biqkaj vendos, KFF Mitrovica kampione e Kosovës

Foto: FFK

27 June, 2020 @20:17

KFF Mitrovica ka mbrojtur titullin e kampionit të Kosovës në futbollin e femrave duke e fituar ndeshjen ndaj KFF Feronikelit…

DY LIGA TË PARA

Liga e Parë ndahet në dysh

27 June, 2020 @18:20

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ka marrë Vendim në mbledhjen e fundit të Komitetit…

KFF MITROVICA - KFF FERONIKELI

Dueli për titull, të shtunën

25 June, 2020 @12:35

Ndeshja përcaktuese për titullin e kampionit në Ligën e Femrave ndërmjet KFF Mitrovica dhe KFF Feronikeli, do të zhvillohet me…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë