Të gjitha lajmet

TRAJNER I RI

Jaap Stam në Cincinnati

Foto: Reading FC/tw

Jaap Stam në Cincinnati


22 May, 2020 @0:05

Ish qendërmbrojtësi i shumë skuadrave të njohura evropiane dhe trajner i disa ekipeve, Jaap Stam, është emëruar zyrtarisht sot si trajner i ri i ekipit të Major League Soccer (MLS) në SHBA, Cincinnati.

Cincinnati që garon në Konferencën Lindore dhe vjen nga shteti i Ohios, ka nisur këtë stinor me dy humbje, para pezullimit të garave për shkak të pandemisë.

Stam është vlerësuar lart nga menaxheri gjeneral i ekipit Gerard Nijkamp, që ka thënë se përvoja e tij pritet të ndikojë pozitivisht në ekip por edhe aftësia e tij për të marrë drejtimin e ekipeve në tranzicion.

Stam tash 47 vjeç gjatë karrierës së tij si lojtar pas bërjes emër në PSV, ka luajtur për Manchester Unitedin, Lazion, Milanin dhe Ajaxin. Ndërsa për Holandën ka 67 paraqitje.

Si trajner qendëmbrojtësi i fuqishëm dikur, ka nisur karrierën me Zwollen në vendin e tij. Pas kësaj drejtoi të rinjtë e Ajaxit para se të bëj dy vite të rëndësishme te Readingu anglez.

U rikthye në Zwolle për të drejtuar në vitin e kaluar Feyenoordin, para se sot të zyrtarizohet si trajner i ri i elitës së futbollit amerikan.


SUPERLIGA TURKE

Bytyqi zëvendësohet me Cikalleshin, Konya barazon

International

Bytyqi zëvendësohet me Cikalleshin, Konya barazon

24/01/21 @ 14:49

TURQIA

Arb Manaj 46 minuta, skuadra e tij fiton

International

Arb Manaj 46 minuta, skuadra e tij fiton

24/01/21 @ 14:45

TURQIA

Rashani përshëndet tifozët e ekipit të tij të ri

International

Rashani përshëndet tifozët e ekipit të tij të ri

24/01/21 @ 11:00

TRANSFER

Armando Sadiku shkon larg, transferohet në Bolivi

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Armando Sadiku shkon larg, transferohet në Bolivi

24/01/21 @ 09:19

ELBA

Rashani në Erzurumspor, zyrtarizimi çështje kohe

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rashani në Erzurumspor, zyrtarizimi çështje kohe

24/01/21 @ 09:15

MEHA

Alban Meha fiton çmimin “Goli i viti”

International/Sportistë shqiptarë në botë

Alban Meha fiton çmimin “Goli i viti”

24/01/21 @ 09:07

KUPA

Sportingu fiton Kupën e Ligës

International

Sportingu fiton Kupën e Ligës

23/01/21 @ 22:58

SHQIP NË BOTË

Në derbin Basel - Zurich aktivizohen 5 shqiptarë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Në derbin Basel - Zurich aktivizohen 5 shqiptarë

23/01/21 @ 22:45

SHQIP NË BOTË

Arlind Ajeti shënon golin e parë te Reggiana

International/Sportistë shqiptarë në botë

Arlind Ajeti shënon golin e parë te Reggiana

23/01/21 @ 20:49

SHQIP NË BOTË

Uzuni me gol, shpëton skuadrën nga humbja

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Uzuni me gol, shpëton skuadrën nga humbja

23/01/21 @ 20:39


Të gjitha lajmet nga International