Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SPANJOLLI NDAHET ME EKIPIN

Javi Martinez përshëndetet

Javi Martinez përshëndetet


4 May, 2021 @15:57

Mesfushori spanjoll i Bayern Munchenit, Javi Martinez, do të largohet nga klubi gjerman pas përfundimit të këtij stinori.

Bayern ka bërë të ditur zyrtarisht se nuk do të vazhdojë bashkëpunimin me spanjollin, ndërsa pritet shpejt të mësohet ekipi i tij i ri.

Nëse Bayern siguron titullin edhe këtë stinor, Martinez do të bëhet lojtar që në nëntë sezone radhazi arrin nëntë tituj kampioni!

Futbollisti 32-vjeçar kishte ardhur te Bayern nga Athletic Bilbao në vitin 2012.


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga