Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAMIZ SADIKU - 2 KORRIKu

Jetullahu në minutën e fundit sjell fitore në derbi

Jetullahu në minutën e fundit sjell fitore në derbi


24 April, 2022 @18:29

Goli i sulmuesit me përvojë, Labinot Jetullahu, ka bërë dallimin në derbin e vogël të Prishtinës mes Ramiz Sadikut dhe 2 Korrikut.

Jetullahu ka shënuar gol në minutën e fundit të ndeshjes, për t’ia sjellë fitoren 2 Korrikut dhe me këtë ekipi i tij i është kthyer fitores pas dy ndeshjeve pa fitore.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër Ramiz Sadiku ka shënuar humbjen e tretë radhazi dhe është gjashtë lojë pa fitore në Ligë të Parë Grupi B, por ekipi nuk është në ndonjë rrezik rënieje, e as nuk ka synime për Superligë.

Përfundimtarja: Ramiz Sadiku 0-1 2 Korriku [Labinot Jetullahu 90+].


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë