Të gjitha lajmet

GRUPI E

Jorginho mban Chelsean pa humbje

Jorginho mban Chelsean pa humbje


8 December, 2020 @23:41

Chelsea edhe pse kishte siguruar vendin e parë në Grupin E të Ligës së Kampionëve pas fitores së thellë ndaj Sevillas në ndeshjen e kaluar, nuk ka lënë as t’i regjistrohet humbja, përkundër se kishte siguruar lidershipin e grupit.

Ka qenë mesfushori brazilian Jorginho, që nga penalltia ka anuluar epërsinë befasuese të ekipit rus Krasnodar për përfundimtaren 1-1 [Jorginho 28p. - Cabella 24].

Në anën tjetër edhe përballja tjetër e grupit nuk kishte dilema për pozitat në grup. Stade Rennais i eliminuar nga garat në xhiron e shkuar, u mposht nga Sevilla që nuk do të mundte të shkonte mbi vendin e dytë në grup me rezultat 1-3 [Rutter 86p. - Kounde 32, En-Nesyri 45, 81].

TABELA AKTUALE:

1. Chelsea 14pikë
2. Sevilla 13pikë
3. Krasnodar 5pikë
4. Rennais 1pikë


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

PARC DES PRINCES

Shkarkohet Thomas Tuchel

Champions League/Ligue 1/Transfere

Shkarkohet Thomas Tuchel

24/12/20 @ 14:01

DIREKT

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

Champions League

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

14/12/20 @ 11:57

CHAMPIONS DRAW

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

Champions League

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

10/12/20 @ 00:04

GRUPI C

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

Champions League

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

09/12/20 @ 23:42

GRUPI A

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

Champions League

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

09/12/20 @ 23:25

GRUPI B

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

Champions League

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

09/12/20 @ 23:08

GRUPI D

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

Champions League

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

09/12/20 @ 21:08

VEDOSET

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

Champions League

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

08/12/20 @ 23:55

GRUPI G

Juventusi tregon fuqinë, kryen grupin si lider

Champions League

Juventusi tregon fuqinë, kryen grupin si lider

08/12/20 @ 23:25


Të gjitha lajmet nga Champions League