Të gjitha lajmet

BOLOGNA 0-2 JUVENTUS

Juve ngrit epërsinë në krye

Juve ngrit epërsinë në krye

22 June, 2020 @23:09

Pas fitores së regjistruar sonte ndaj Bolognës si mysafire 0-2 [Cristiano 23p, Dybala 36] Juventus ka ngritur epërsinë në krye të Serie A-së ndaj Lazios ndjekëse në 4 pikë.

Cristiano Ronaldo i dha epërsinë bianconerëve kampionë nga penalltia, ndërsa Paulo Dybala rehatoi lojën duke e ngritur epërsinë.

TABELA AKTUALE

Shqiptari Giacomo Vrioni ka qenë në bankën rezervë përgjatë gjithë ndeshjes te Juventusi, ndërsa interesant qe fakti që as trajneri i Bolognës Sinisa Mihajlovic, e as ai i Juventusit Maurizio Sarri - nuk bën asnjë zëvendësim në skuadër deri në minutën e 65 të ndeshjes.

 

LECCE 1-4 MILAN

Milan rifillon kampionatin me fitore

Foto: ACMilan/tw

22 June, 2020 @21:48

Pas humbjes në Kupë, Milan është rikthyer në kampionat me fitore, duke e mposhtur lehtë Leccen që po lufton për…

VERONA 2-1 CAGLIARI

Rrahmani e Kumbulla të plotë në fitoren e Veronës

Foto: Verona/tw

20 June, 2020 @23:44

Dy golat e hershëm të Samuel Di Carmines u treguan të jenë të mjaftueshme për fitoren e Veronës ndaj Cagliarit,…

JUVENTUS NË FINALE

Cristiano dështon nga penalltia, por Juve siguron finalen

Foto: juventus/tw

12 June, 2020 @23:05

Milan nuk ka arritur të shënojë gol, ndërsa Juventus me barazim 0-0 në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës…

COPPA ITALIA 11s: JUVENTUS - MILAN

11-shet startuese Juventus - Milan

12 June, 2020 @20:11

Janë publikuar para pak çastesh 11-shet startuese të Juventusit dhe Milanit për ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës së…

COPPA ITALIA

Rregull i ri nëse ekipet barazojnë në Coppa Italia

12 June, 2020 @16:04

Juventus dhe Milan do të jenë dy ekipet e para që do të nisin aksionin futbollistik në Itali, pas ndërprerjes…

Të gjitha lajmet nga Serie A