Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

JUVE 3-2 INTER

Juventusi mposht kampionin, mban gjallë shpresat

Juventusi mposht kampionin, mban gjallë shpresat


15 May, 2021 @20:09

Juventusi ka shënuar një fitore jetike në garën për të siguruar një vend për në Ligën e Kampionëve edicionin e ardhshëm, duke mposhtur kampionin Inter me rezultat 3-2. Në një ndeshje të tensionuar ku u akorduan plot 3 penallti, Juve arriti t’i marrë 3 pikët përmes një goli të Ronaldos dhe një dy-golëshi të Cuadrados.

Juventusi kaloi dy herë në epërsi në pjesën e parë, fillimisht përmes Ronaldos e më pas përmes Cuadrados. Interi barazoi fillimisht me Lukakun e më vonë përmes një autogoli të Chiellinit, por Cuadrado shpëtoi ekipin e tij kur në minutën e 88’ të ndeshjes konkretizoi në gol penalltinë e akorduar, duke mbajtur gjallë shpresat e Biankonerëve për Ligën e Kampionëve.

Me këtë fitore, Juventusi ngjitet në vendin e katërt me 75 pikë, dy më shumë se Napoli që ka një ndeshje më pak.

 


FERIZAJI 4-2 DARDANA

Ferizaji përkundër krizës - mbijeton me fitore

FFK Liga e parë

Ferizaji përkundër krizës - mbijeton me fitore

15/05/21 @ 20:09

DRENASI 2-1 ISTOGU

Diar Prokshi siguron mbijetesën për Drenasin

FFK Liga e parë

Diar Prokshi siguron mbijetesën për Drenasin

15/05/21 @ 19:27

TREPÇA 3-5 DUKAGJINI

Hattrick i Osmanit, Dukagjini në barazh për Superligë

FFK Liga e parë

Hattrick i Osmanit, Dukagjini në barazh për Superligë

15/05/21 @ 19:07

KEK 2-1 2 KORRIKU

Fitojnë dhe përshëndeten nga Liga e Parë

FFK Liga e parë

Fitojnë dhe përshëndeten nga Liga e Parë

15/05/21 @ 18:49

MIQËSORE

Giroud debuton me gol te Milani

Serie A/International

Giroud debuton me gol te Milani

31/07/21 @ 23:11

SPURS

Largon Alderweireldin për t’i hapur rrugë mbrojtësit të Atalantës

Premier League/Serie A/International/Transfere

Largon Alderweireldin për t’i hapur rrugë mbrojtësit të Atalantës

28/07/21 @ 01:31

MIQËSORE

Vojvoda startues, Torino barazon në miqësore

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vojvoda startues, Torino barazon në miqësore

27/07/21 @ 19:03

MEDIA TALK

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

Premier League/Serie A/Transfere

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

26/07/21 @ 11:39

ZYRTARE

Portieri i Atalantas përforcon Tottenhamin

Premier League/Serie A/Transfere

Portieri i Atalantas përforcon Tottenhamin

24/07/21 @ 11:43

MEDIA TALK

Granit Xhaka te Roma, afër fundit

Premier League/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Granit Xhaka te Roma, afër fundit

23/07/21 @ 09:14

BRAHIM DIAZ

Dhjetëshja e re e Milanit

Serie A/La Liga/Transfere

Dhjetëshja e re e Milanit

19/07/21 @ 20:22

SHQIP NË BOTË

Andi Hoti - qendërmbrojtësi i Kosovës nënshkruan me Interin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Andi Hoti - qendërmbrojtësi i Kosovës nënshkruan me Interin

19/07/21 @ 15:26

LAZIO

Miqësoren Sarri e nis me Strakoshën, Hysajn e Muriqin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Miqësoren Sarri e nis me Strakoshën, Hysajn e Muriqin

17/07/21 @ 18:04

LAZIO NEWS

Sarri mbron Muriqin nga përqeshjet

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Sarri mbron Muriqin nga përqeshjet

17/07/21 @ 13:44


 
Të gjitha lajmet nga Serie A