Të gjitha lajmet

PRISHTINA - FENIKSI

Kampioni nuk gabon në Prishtinë

FOTO: FC Feniks

Kampioni nuk gabon në Prishtinë

22 October, 2018 @10:48

Kampioni aktual i Superligës së Futsallit, Feniksi, e mposhti Prishtinën me rezultat 2-5.

Golat për Feniksin shënuan nga Petrovic, Dentinho, Mejzini, Baton dhe Ibrahimi.

TABELA AKTUALE

Feniksi gjendet në krye të tabelës me 2 fitore, ndërsa Prishtina në pozitën e katërt me 1 fitore e 1 humbje.

FINALE KRYEQYTETASE NË FUTSALL

Dy Prishtina në finale të Kupës

Foto: PrishtinaFutsal/fb

14 February, 2020 @14:35

Dy skuadrat e kryeqytetit, Mabetex Prishtina dhe Prishtina 01, do të ballafaqohen në finale të Kupës së Kosovës në futsall.…

FUTSALL

Prishtina, fituese e Kupës së Qyteteve

Foto: FC Prishtina 01

9 February, 2020 @12:45

Është mbajtur turneu tradicional “Kupa e Qyteteve “ për nder të heronjve Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, që…

FUSTALL

Pas eliminimit, “duhanxhinjtë” përjashtohen nga reprezentacioni

6 February, 2020 @0:27

Pas eliminimit “ekspres” nga kualifikimet e raundit të parë të ciklit për Kampionatin Evropian 2022, Këshilli për çështje emergjente të…

UEFA FUTSAL

Shqipëria fiton grupin, kualifikohet

Foto: FSHF/fb

1 February, 2020 @22:00

Reprezentacioni i Shqipërisë në futsall me fitoren e sontme ndaj Bullgarisë 4-1 ka kryer Grupin D kualifikues si fitues…

UEFA FUSTAL

Me humbjen e thellë nga Gjeorgjia, Kosova eliminohet

Foto: FFK

1 February, 2020 @20:57

Për ekipin e Kosovës në futsall, ka përfunduar ëndrra e kalimit tutje në kualifikime për të synuar evropinanin. Pas…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga