Të gjitha lajmet

PËRFUNDON STINORI

Kamza shpëton, Vllaznia bie!

Kamza shpëton, Vllaznia bie!

23 May, 2018 @19:37

Skënderbeu Korçë
Vllaznia Shkodër
Skënderbeu Korçë 1 : 5 Vllaznia Shkodër
Gripshi 50' Sukaj 19′ (p), Kalaja 28′, Çinari 61′, 78′ , Malota 69′

Stadiumi: Skënderbeu, Korçë.
Kamza shpëton, Vllaznia bie!

Një kampionat që lë shumë për të dëshiruar, derisa Vllaznia e Shkodrës bie nga Kategoria Superiore.

Kamza mposhti Partizanin si mysafir 0-1 (Rezi 48’) për të siguruar mbijetesën, ndërsa përkundër se shkodranët mposhtën Skënderbeun, njejtë si mysafir, 1-5 (Gripshi 50′ / Sukaj 19′ (p), Kalaja 28′, Çinari 61′, 78′ , Malota 69′) - mbijetesa ishte e pamundur.

TABELA PËRFUNDIMTARE E SUPERIORES

Në anën tjetër, Luftëtari i Gjirokastrës ka shkruar historinë! Me fitore ndaj Lushnjës, njejtë si mysafir, 1-2 (Sefa 92′ (p) / Alushi 34′ (a), Shkurtaj 38′) Luftëtari për herë të parë në histor të klubit ka siguruar pjesëmarrjen në garat evropiane.

Në duelet tjera Kukësi barazoi me Flamurtarin 2-2 (Hoxha 49′ , Guri 74′ / Bushiç 38′ , Shameti (a) 53’), ndërsa Laçi mposhti Teutën 4-1 (Reginaldo 8′ , Jonuzi 64′, Uzuni 78′, 83′  / Peqini 55′, Hila 85′).

Skënderbeu në fund të ndeshjes festoi titullin kampion duke çuar Korçën në festë, por nuk do të merr pjesë në garat evropiane për shkak të skandalit të kurdisjeve.

SkenderbeuPLAY OUT: VUSHTRRIA - FLAMURTARI

Penalltitë vendosin, Flamurtari mbetet në Superligë

BOROZANI / A.A

23 May, 2018 @18:49

Në takimin e zhvilluar sot mes Vushtrrisë e Flamurtarit në kuadër të fazës së barazhit, fituese doli skuadra kryeqytetase, e…

SHEFFIELD WEDNESDAY

Nuhiu ftohet nga Challandes

23 May, 2018 @16:52

Sulmuesi shtatëgjatë i Sheffield Wednesday, Atdhe Nuhiu, edhe zyrtarisht ka marrë ftesën për miqësoret e Kosovës ndaj Shqipërisë dhe Bregut…

PLAY OFF

Përcaktohen finalistët në Play Off-in e futsallit

23 May, 2018 @12:13

Pasi i fituan ndeshjet e para në shtëpi, Feniksi e Liburni kaluan me sukses edhe ndeshjet e dyta ndaj Prishtinës,…

PLAY OUT

Ndeshja e parë e barazhit luhet sot

23 May, 2018 @12:01

Me fillim nga ora 16:00, sot Vushtrria e Flamurtari përballen mes vete në kuadër të fazës “Play Out”. Ndeshja luhet…

ARSENAL

Zyrtare: Unai Emery në Arsenal

23 May, 2018 @10:56

Pak më parë, skuadra londineze Arsenal, e zyrtarizoi trajnerin e ri. Siç u përfol dje, Unai Emery do të jetë…

ROSSONERI

Milan s’kalon fair-playin financiar!

Foto: acmilan/fb

22 May, 2018 @22:59

Formalisht, UEFA-ja ka refuzuar marrëveshjen e fair-playit financiar të Milanit, kështu që do të mbahet seancë dëgjimore disiplinore në muajin…

CARLO ANCELOTTI

‘Bomba’ napolitane!

Foto: uefa.com

22 May, 2018 @22:52

Mediat italiane prej pasdites së sotme kanë filluar të shkruajnë për Carlo Ancelottin. Trajneri me përvojë thuhet të ketë…

STOKE CITY

Trajner i ri, për Championship

22 May, 2018 @22:46

Të rënë nga Premier Liga, në rënie të standardit të trajnerëve. Apo, më mirë të thuhet, përshtatje te vendi ku…

BET

Kuotat e bastoreve për Real-Liverpool

22 May, 2018 @16:32

Katër ditë para ndeshjes së madhe, finales së Ligës së Kampionëve, ndërmjet Real Madridit dhe Liverpoolit, bastoret dukshëm favorizojnë ekipin…

LUCIEN FAVRE

Në stinorin e ri, me trajner të ri

REUTERS/Arkiv

22 May, 2018 @16:25

Borussia Dortmund ka bërë të ditur sot emrin e trajnerit të ri të skuadrës. Pas largimit të Peter Stoger nga…

ISTANBUL BASAKSEHIR - KUKËSI

Kukësi mposhtet nga lideri i Turqisë

9 January, 2019 @18:17

Skuadra shqiptare Kukësi, në miqësoren e luajtur kundër Istanbul Basaksehirit, u mposht me rezultat 2-1. Për skuadrën turke shënuan Riad…

GJILANI

Gjilani me përforcime nga Shqipëria

7 January, 2019 @16:55

Vilson Lila dhe Klejdi Koçi janë dy përforcimet më të reja të skuadrës së Gjilanit. Lila, 29 vjeçar, luan si…

KUKËSI - KASTRIOTI

Kukësi shfrytëzon gjithçka, afër kreut

Foto: KFKukesi/fb

23 December, 2018 @15:29

Fitore me rezultat bindës 2-0, me gola të ardhura në pjesë të parë të duelit, për të “mbytur” ndeshjen në…

KASTRIOTI - TEUTA

Teuta e Shkëmbit, kërcen në pozitën e dytë

17 December, 2018 @22:39

Nuk ka të ndalur Teuta që po drejtohet nga Bledi Shkëmbi këtë stinor. Njeriu që stinorin e kaluar debutoi në…

MIGEN MEMELLI

Trajneri i Laçit dorëhiqet pas 6 ndeshjeve

Foto: telesport via google images

10 December, 2018 @14:59

Humbja e fundit nga Flamurtari ka bërë që trajneri i Laçit të jep dorëheqje pas 6 xhirove te ekipi bardhezi.…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore