Të gjitha lajmet

ARSENAL

Zyrtare: Unai Emery në Arsenal

Zyrtare: Unai Emery në Arsenal

23 May, 2018 @10:56

Pak më parë, skuadra londineze Arsenal, e zyrtarizoi trajnerin e ri.

Siç u përfol dje, Unai Emery do të jetë trajneri i Arsenalit.

Fjalët e para të Emeryt si trajner i Arsenalit:

Jam shumë i emocionuar që do të jem pjesë e kapitullit në histori të Arsenalit, ky klub është i njohur dhe i dashur nga e gjithë bota për stilin e lojës, për angazhimin e lojtarëve të ri, për stadiumin fantastik. Do të mundohemi të japim momente speciale për tifozët që e dashurojnë Arsenalin”.

Emery së fudit ishte pjesë e Paris Saint Germainit, ku arriti ta përfundoi stinorin si kampion në Francë.ROSSONERI

Milan s’kalon fair-playin financiar!

Foto: acmilan/fb

22 May, 2018 @22:59

Formalisht, UEFA-ja ka refuzuar marrëveshjen e fair-playit financiar të Milanit, kështu që do të mbahet seancë dëgjimore disiplinore në muajin…

CARLO ANCELOTTI

‘Bomba’ napolitane!

Foto: uefa.com

22 May, 2018 @22:52

Mediat italiane prej pasdites së sotme kanë filluar të shkruajnë për Carlo Ancelottin. Trajneri me përvojë thuhet të ketë…

STOKE CITY

Trajner i ri, për Championship

22 May, 2018 @22:46

Të rënë nga Premier Liga, në rënie të standardit të trajnerëve. Apo, më mirë të thuhet, përshtatje te vendi ku…

BET

Kuotat e bastoreve për Real-Liverpool

22 May, 2018 @16:32

Katër ditë para ndeshjes së madhe, finales së Ligës së Kampionëve, ndërmjet Real Madridit dhe Liverpoolit, bastoret dukshëm favorizojnë ekipin…

LUCIEN FAVRE

Në stinorin e ri, me trajner të ri

REUTERS/Arkiv

22 May, 2018 @16:25

Borussia Dortmund ka bërë të ditur sot emrin e trajnerit të ri të skuadrës. Pas largimit të Peter Stoger nga…

ANGLIA

Kapiteni Kane

Foto: uefa

22 May, 2018 @15:58

Sulmuesi i Tottenham Hotspur dhe më i miri i Anglisë për momentin, Harry Kane, është përzgjedhur të jetë kapiten i…

JULEN LOPETEGUI

Deri në fund të evropianit

Foto: getty images

22 May, 2018 @15:10

Trajneri i reprezentacionit të Spanjës, Julen Lopetegui, e vazhdoi kontratën deri më 2020. Lopetegui, ka thënë se është i kënaqur…

KËNGA ZYRTARE E BOTËRORIT

Era Istrefi në “Rusia 2018”

Foto: eraistrefi/fb

22 May, 2018 @14:01

Kosova në debutim të saj në kualifikime për Kampionatin Botëror “Rusia 2018” nuk arriti të kualifikohet si reprezentacion për të…

EKSKLUZIVE

Vigan Rexhaj lojtar i lirë

BOROZANI / Arian Paçarizi

22 May, 2018 @11:04

Mbrojtësi i Lirisë, Vigan Rexhaj, aktualisht është lojtarë i lirë. Rexhaj, në një bisedë me Borozani.com, ka thënë se i…

MANCHESTER CITY

Pa rrezikun kryesor në derbi

7 December, 2018 @15:11

Manchester City do të del i hendikepuar në përballjen derbi ndaj Chelseat të shtunën në Stamford Bridge. Sergio Aguero…

PORTIER I RI TE CITY?!

City kërkon edhe një portier

Foto: talksport via getty

7 December, 2018 @14:40

BBC Sport ka bërë të ditur sot se lideri i Premier Ligës, Manchester City, është pranë nënshkrimit të kontratës me…

ROB HOLDING

9 muaj mungesë për futbollistin e Arsenalit

7 December, 2018 @14:29

Mbrojtësi i Arsenalit do të mungojë për nëntë muaj nga fushat e futbollit për shkak të lëndimit që e pësoi…

RADIO NAPOLI

Agjenti i Hysajt për Chelsean: Do ta shihni

6 December, 2018 @15:18

Njëri ndër futbollistët më të vlerësuar të kombetares shqiptare, Elseid Hysaj, ka humbur vendin e startuesit te Napoli nën drejtimin…

CESC FABREGAS

Në rrugë për Milano

6 December, 2018 @15:07

Raportet nga mediat italiane bëjnë të ditur sot se Milan i ka bërë ofertë futbollistit spanjoll të Chelseat, Cesc Fabregas.…

Të gjitha lajmet nga Premier League