Të gjitha lajmet

NEYMAR

Kapiteni i ri i Brazilit

Kapiteni i ri i Brazilit

5 September, 2014 @18:05

Neymar është kapiteni i ri i përfaqësueses së Brazilit. Përzgjedhësi Dunga ka vendosur që shiriti i kapitenit të jetë në dorën e 22 vjeçarit, duke ia marrë atë nga kapiteni i deritashëm, Thiago Silva.

“Ne e morrëm këtë vendim sepse ai është një hajmali. Ai ka aftësi të mrekullueshme pavarësisht moshës së re. Ka përvojë dhe di si ta mbajë qetësinë. Kapiteni është një shembull për të gjithë ekipin,” tha Dunga, duke e arsyetuar vendimin e tij, transmeton faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Brazilit.

Thiago Silva, i cili ishte zgjedhur kapiten në kohën kur përzgjedhës ishte Luiz Felipe Scolari, do të mungojë në miqësoret e radhës për shkak të lëndimit.

KUPA E KOMBEVE 2019

Nigeria në fund, e Senegali falë Gueyes - arrijnë gj’finalen

10 July, 2019 @23:25

Nigeria dhe Senegali kanë kaluar çerekfinalet e Kupës së Kombeve të Afrikës. Derisa Senegali ka mposhtur Beninin befasues deri…

KALJU - SHKËNDIJA

Shkëndija fiton në Estoni, pranë kualifikimit

Foto: KF Shkëndija

9 July, 2019 @19:46

Në ndeshjen e parë ndaj skuadrës estoneze Kalju, ndeshje e vlefshme për rrethin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve,…

FAZA E PARË E SHITJES SË BILETAVE

UEFA: Rekord kërkesë për biletat e EURO2020

9 July, 2019 @15:13

Në fazën një mujore të shitjes së biletave për ndeshjet e EURO 2020, UEFA-ja ka raportuar rekord-kërkesë nga tifozët rreth…

94

Lidhja e Vedatit me 94-shen

Foto: ntv.com,tr/fb

9 July, 2019 @10:20

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka përzgjedhur numrin 94 në fanellën e tij te ekipi i tij i ri Fenerbahçe.…

AZDREN LLULLAKU

Sulmuesi kuqezi zyrtarizohet te Shahteri

8 July, 2019 @21:59

Reprezentuesi i Shqipërisë, Azdren Llullaku, është zyrtarizuar te skuadra e tij e re sot, Shahter Soligorsk. Ekipi bellorus ka…

Të gjitha lajmet nga International