Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Kemal Ademi dëshiron të përfaqësojë Kosovën

Kemal Ademi dëshiron të përfaqësojë Kosovën

10 October, 2020 @20:11

Ish sulmuesi i Baselit, që këtë muaj arriti marrëveshje me Fenerbahçen dhe do të jetë pjesë e ekipit nga Stambolli, Kemal Ademi, ka kontaktuar FFK-në dhe thuhet të ketë kërkuar që tash e tutje të jetë pjesë e Kosovës në futbollin ndërkombëtar.

Njoftimin e ka bërë të ditur para pak çastesh Telegrafi Sport, ndërsa tash FFK e lojtari duhet të nisin procedurat për kalimin e futbollistit në reprezentacionin e Kosovës.

Ademi 24-vjeçar ka pasaportë gjermane dhe zvicerane, ai është i lindur në Schwenningen të Gjermanisë.

Kemal Ademi

Që prej stinorit 2018/19 ka luajtur në Superligën zvicerane të futbollit, ndërsa pas 13 golave të shënuara për Baselin në stinorin e kaluar, ai ka kaluar te kanarinat e Stambollit tash.

Ademi është 198cm i gjatë dhe do të jetë një opcion shtesë në sulmin e Kosovës, që kryesisht përbëhët prej shtatëgjatëve si Vedat Muriqi e Atdhe Nuhiu.

GJYQTARËT E NDESHJES

Kosova-Sllovenia, nën referimin anglez

11 October, 2020 @11:11

Nga Anglia është katërshja e referëve që do të ndajnë drejtësinë në përballjen e Kosovës sonte ndaj Sllovenisë. Përballja…

BASTORET

Favorit në hije, ndeshje krejtësisht e barabartë Kosova-Sllovenia

Foto: FFK

11 October, 2020 @10:02

Tashmë kur kanë mbetur më pak se 12 orë për fillimin e ndeshjes Kosova - Sllovenia, në një kontroll të…

NGA KONFERENCA

Challandes: I shoh problemet, duhet të gjejmë zgjidhje

Foto: FFK

10 October, 2020 @22:04

Selektori i Kosovës Bernard Challandes në konferencën e fundit për shtyp para ndeshjes ndaj Sllovenisë ka folur edhe për duelin…

PARA NDESHJES

Ritestim për Kosovën, dalin rezultatet

10 October, 2020 @20:32

Futbollistët e Kosovës pas ndeshjes ndaj Maqedonisë Veriore dhe kthimit në Prishtinë, janë testuar përsëri për coronavirus. Sipas njoftimit…

KOSOVA

Edhe Milot Rashica tregon arsyen e mungesës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 October, 2020 @15:21

Pas Vedat Muriqit, edhe ylli tjetër i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, ka treguar arsyen e mungesës së tij në…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja