Të gjitha lajmet

SULMUESI SHQIPTAR I BASELIT

Kemal Ademi do të luaj për Zvicrën

Foto: https://www.football.ch/

Kemal Ademi do të luaj për Zvicrën

26 June, 2020 @15:48

Sulmuesi i Baselit, Kemal Ademi, tash e tutje do të mund të veshë fanellën e reprezentacionit të Zvicrës, sikurse edhe Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Valon Behrami e të tjerët.

Kërkesa e tij për tu paraqitur me helvetët është aprovuar nga FIFA dhe Federata zvicerane ka bërë të ditur se prej tash ai do të mund të jetë në listën e selektorit Vladimir Petkovic për ndeshjet e kombëtares së këtij vendi.

Ademi, që është i lindur në Gjermani, konkretisht në Villingen-Schweningen është 24-vjeçar, ndërsa që prej moshës 6-vjeçare është banor i kantonit Appenzell-Ausserrhoden.

Ai ka jetuar në Zvicër për tashmë 14 vite dhe është shtetas i Zvicrës prej qershorit të vitit 2011.

Ademi ka kontratë me njërin ndër ekipet më të famshme të elitës zvicerane të futbollit, Basel.

Këtë stinor në Superligën e Zvicrës ka shënuar 8 gola, 1 në Kupë të Zvicrës dhe 1 në Ligë të Kampionëve.

ALANYA 2-2 TRABZON

Trabzoni humb lidershipin me barazim në Alanya

Foto: TSLive/tw

22 June, 2020 @22:11

Edhe pse ishin dy herë në epërsi, liderët e deritashëm të Superligës turke, Trabzonspor nuk arritën ta mbajnë atë deri…

KF RENOVA

I tërë ekipi negativ në COVID-19

22 June, 2020 @20:35

Skuadra e Renovës që garon në elitën e futbollit të Maqedonisë Veriore dhe ka qenë në pozitë të katërt të…

KASIMPASA 2-0 FENERBAHÇE

Dueli i reprezentuesve, Hadërgjonaj mposht Muriqin

Foto: Kasimpasa/fb

21 June, 2020 @21:06

Të dy startues te ekipet e tyre dhe të dy me nga 90min në fushë, por fitorja më shumë i…

YOUNG BOYS 3-2 ZURICH

Super-gol dhe asisti i Kolollit s’mjaftojnë për Zurichun

19 June, 2020 @22:37

Treshja e reprezentacionit të Kosovës, Mirlind Kryeziu, Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli kanë qenë startues në duelin që ekipi i…

TE SHKUPI

Kapiteni legjendar përfundon karrierën si futbollist, nënshkruan si trajner i ri i klubit

Foto: FCShkupi.com

19 June, 2020 @15:48

Pas përfundimit të parakohshëm të stinorit 2019/20 në Maqedoninë Veriore për shkak të ri-shpërthimit të rasteve me coroanvirus, skuadra e…

Të gjitha lajmet nga International