Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS ITALIA

Konfirmohet lojtari i shtatë i Sampdorias me coronavirus

Konfirmohet lojtari i shtatë i Sampdorias me coronavirus

14 March, 2020 @18:56

Skuadra e Sampdorias tashmë ka shtatë futbollistë të konfirmuar me coronavirus, bëjnë të ditura mediat italiane.

Sampdoria në komunikatën e mëparme ka bërë të ditur se nuk do të njoftojë më për futbollistët e prekur nga epidemia që ka kapluar botën, për të evituar stresin publik, pasi që pesë futbollistë të saj brenda 48 orëve u konfirmuan të prekur.

Ndërsa pas Fabio Depaolit, tash edhe Bartosz Bereszynski përmes Instragramit kanë bërë të ditur se janë prekur nga kjo “sëmundje”.

Manolo Gabbiandini ka qenë lojtari i parë i Sampdorias që u konfirmua me coronavirus, ndërsa pas tij radhazi erdhën Omar Colley, Albin Ekdal, Antonino La Gumina dhe Morten Thorsby.

Futbollistë tjerë të konfirmuar me coronavirus në Serie A janë: Daniele Rugani i Juventusit, Dusan Vlahovic, German Pezzella dhe Patrick Cutrone të Fiorentinës.

FIRENCË

Treshja e Fiorentinës, shpëton nga coronavirusi

5 April, 2020 @16:53

Skuadra italiane nga qyteti i Firencës, Fiorentina, ka bërë të ditur sot se tre futbollistët e saj që kishin dalë…

MEDIA TALK

Inter jep 3 lojtarë për Chiesën

4 April, 2020 @14:25

Futbollisti i Fiorentinës, Federico Chiesa, po kërkohet nga Interi i Milanos, ka bërë të ditur Sportmediaset sot. Chiesa 22…

MEDIA TALK

Shevchenko krahason coronavirusin me Çernobilin

29 March, 2020 @13:42

Ylli i dikurshëm i Milanit, ukrainasi Andriy Shevchenko ka krahasuar pandeminë coronavirus me fatkeqësinë nukleare në Çernobil, që ka ndodhur…

KOMUNIKATA E JUVENTUSIT

Lojtarët e Juventusit “shkrijnë” rrogat

Foto: juventus.com

29 March, 2020 @13:25

Futbollistët e rekord-kampionit të Italisë, Juventus dhe trajneri i skuadrës Maurizio Sarri janë pajtuar që rrogat e tyre mujore të…

MEDIA TALK

Covid-19 e afron futbollin me NBA-në

27 March, 2020 @22:55

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, pajtohet që pasi të kalojë epidemia e covid-19 në botë, futbolli do të afrohet…

Të gjitha lajmet nga Serie A