Të gjitha lajmet

LIVERPOOL

Kontratë e re për Jürgen Klopp, “gati” edhe Nike e Minamino

Kontratë e re për Jürgen Klopp, “gati” edhe Nike e Minamino

13 December, 2019 @15:04

Kontratë e re për Jürgen Klopp!

Forma e mirë e Liverpoolit, duke qenë kampion në fuqi i Evropës dhe duke qenë shumë afër titullit të shumë-pritur të Premier Leagues, kanë bërë që klubi i Liverpoolit t’i ofrojë kontratë të re gjermanit Klopp.

Kontrata e re e mban në Merseyside gjermanin deri në vitit 2024, ndërkohë që përveç Kloppit, Liverpooli shumë shpejt pritet të nënshkruajë marrëveshje edhe me kompaninë sportive Nike si dhe me Takumi Minaminon, mesfushorin e talentuar të Salzburgut, duke shfaqur kështu shenja të qarta për projektin afatgjatë që po zhvillohet te kjo skuadër.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga