Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Kosova - Burkina Faso, notat e futbollistëve

Foto: FFK

Kosova - Burkina Faso, notat e futbollistëve


24 March, 2022 @21:14

Një paraqitje mjaft e mirë e Kosovës, lojtarët e së cilës treguan se janë në formë dhe kanë arritur të shënojnë fitore ndaj kombëtares që në muajin e kaluar përfundoi në TOP 4 të Afrikës, Burkina Faso.

Fitorja e shënuar me rezultat 5-0 është më e madhja për Kosovën, ndërsa sa i përket performancës së futbollistëve në ndeshje, sipas TopSporti.com notat e lojtarëve janë:

PORTIER:

Samir Ujkani, 8.5

MBROJTËS:

Betim Fazliji, 8
Fidan Aliti, 8
Mërgim Vojvoda, 8
Lirim R. Kastrati, 7

MESFUSHORË:

Ibrahim Dresevic, 8.5
Florent Muslija, 7.5
Toni Domgjoni, 7.5

SULMUES:

Astrit Selmani, 7.5
Milot Rashica, 8
Edon Zhegrova, 9

ZËVENDËSUESIT:

Lumbardh Dellova, 6.5
Zymer Bytyqi, 6.5
Florian Loshaj, 7.


 
Të gjitha lajmet nga Kosova