Të gjitha lajmet

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Kosova fiton, bëhet lidere e grupit

Kosova fiton, bëhet lidere e grupit

10 September, 2018 @22:17

Kosova
Ishujt Faroe
Kosova 2 : 0 Ishujt Faroe
Arbër ZENELI 50' Atdhe NUHIU 55'

Stadiumi: Fadil Vokrri, Prishtinë

Me dy golat e shpejt të shënuara në fillim të pjesës së dytë nga Arbër Zeneli dhe Atdhe Nuhiu, Kosova ka siguruar fitoren e parë në një ndeshje garuese të UEFA-së.

Pas një pjese të parë shterpe dhe jobindëse nga të dyja skuadrat, fillimi i pjesës së dytë nisi shumë mirë për Kosovën, që me asistimin e Hekuran Kryeziut (50’) shënoi bukur Zeneli për 1-0, ndërsa pesë minuta më vonë, Nuhiu futi në rrjetë topin që Amir Rrahmani për pak nuk e gjeti rrjetën, për 2-0.

TABELA AKTUALE, ORARI dhe GRUPET

Më pas, Ishujt Faroe “dolën” krejtësisht nga loja dhe Kosova dominoi si me posedim ashtu edhe me lojë, por akcionet nuk gjetën golin edhe pse kishte disa raste konkrete për të shënuar.

Me këtë fitore, Kosova ka tubuar tash 4 pikë në Ligën D3 të Kombeve dhe ka arritur lidershipin e grupit. Kjo ka qenë fitorja e parë e Kosovës në një ndeshje zyrtare të UEFA-së, ndërsa me Bernard Challandesin në krye, të kaltërit dardanë besoni apo jo, ende nuk kanë pranuar gol!

Ndeshja e radhës, më 11 tetor presim Maltën në “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

Kosovo vs Faroe Islands

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skocia - Shqipëria

BOROZANI / ARKIV

10 September, 2018 @19:35

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet e Skocisë dhe Shqipërisë. SKOCIA: A.McGregor, O’Donnell, Robertson, Souttar, Mulgrew, Tierney, McGinn, McDonald, Naismith,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Kosova - Ishujt Faroe

10 September, 2018 @19:32

Janë publikuar formacionet zyrtare të Kosovës dhe Ishujve Faroe. KOSOVA: Samir Ujkani, Mërgim Vojvoda, Fidan Aliti, Amir Rrahmani, Benjamin Kololli,…

JAVA E KATËRT

Gjyqtarët për xhiron e katërt të Superligës

BOROZANI

10 September, 2018 @18:44

Një ditë para se të fillojë xhiroja e katërt, janë publikuar gjyqtarët që do t’i drejtojnë takimet e kësaj xhiroje. …

NUMRI I ULËSEVE

UEFA-ja tregon kapacitetin e “Fadil Vokrrit”

Foto: FFK

10 September, 2018 @14:49

Faqja zyrtare e UEFA-së në njoftimin e saj për stadiumin e rinovuar të Prishtinës, që tashmë quhet “Fadil Vokrri” ka…

FORMACIONI I MUNDSHËM I KOSOVËS

11-shja potenciale e Kosovës

10 September, 2018 @14:42

Kosova është në kërkim të fitores së parë në ndeshje garuese të UEFA-së. Sot, pas rezultateve të mira në ndeshjet…

FORMACIONI POTENCIAL I KUQEZINJËVE

Shqipëri “bunker” apo e njejtë si ndaj Izraelit

Fotot: FSHF

10 September, 2018 @11:16

Sot është dita kur Shqipëria mund të bëj hapin e madh në Ligë të Kombeve. Ndeshja e parë si mysafir…

BERNARD CHALLANDES

I pakënaqur nga loja e parë, maksimum në të dytën

Foto: FFK

9 September, 2018 @22:35

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën për shtyp para ndeshjes Kosova - Ishujt Faroe, ka thënë se është ndarë…

AGRON SELMANI

Vllaznia largon trajnerin pas humbjes

9 September, 2018 @20:44

Pas humbjes së sotme nga Bashkimi i Koretinit, skuadra e Vllaznisë së Pozharanit që në stinorin e kaluar ishte pjesë…

VLLAZNIA - BASHKIMI KORETIN

Bashkimi Koretin deklason Vllazninë, arrin fitoren e parë

9 September, 2018 @18:22

Vjen fitorja e parë e skuadrës së Bashkimit nga Koretini në edicionin e sivjetëm të Ligës së Parë. Skuadra e…

VËLLAZNIMI - DRENASI

Drenasi largohet me pikë nga Gjakova

Foto: KF Vëllaznimi

9 September, 2018 @18:14

Pas 2 fitoreve radhazi në dy xhirot e para të Ligës së Parë, Vëllaznimi është ndalur nga Drenasi në Gjakovë,…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve