Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

Kosova - Irlanda Veriore, 11-set startuese

Kosova - Irlanda Veriore, 11-set startuese


9 June, 2022 @19:28

Përzgjedhësi Alain Giresse ka publikuar 11-shen startuese të Kosovës para ndeshjes ndaj Irlandës Veriore, ndërsa lajm i mirë është që Vedat Muriqi ka arritur të rikthehet në ekip, pasi që nuk ndjehej mirë dhe ishte në dyshim për duelin e sontëm.

Ndeshja nis në ora 20:45, ndërsa Kosova e Irlanda Veriore nisin kështu ndeshjen:

KOSOVA: Samir Ujkani; Amir Rrahmani, Mirlind Kryeziu, Donat Rrudhani, Lirim Kastrati; Valon Berisha, Ibrahim Dresevic, Florent Muslija; Milot Rashica, Zymer Bytyqi, Vedat Muriqi. Selektor: Alain Giresse.

IRLANDA VERIORE: Peackok; Evans, Ballard, Brown; Spencer, McCann, S. Davies, Saville, McMenamin, Lafferty, Lavery. Selektor: Ian Baraclough.


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve