Të gjitha lajmet

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Kosova kthehet me pikë nga Baku

Foto: UEFA

Kosova kthehet me pikë nga Baku

7 September, 2018 @19:55

Azerbajxhani
Kosova
Azerbajxhani 0 : 0 Kosova

Baki Olimpiya Stadionu
Kthehemi nga Baku me pikë! Në ndeshjen e parë në kuadër të Ligës së Kombeve, Kosova ka barazuar 0-0 ndaj Azerbajxhanit në Baku, për ta filluar me një pikë këtë garë. Pjesa e parë ishte e qetë, me të dyja skuadrat që tregoheshin të kujdesshme dhe mbroheshin mirë. Rasti më i mirë në këtë pjesë u paraqit për Vedat Muriqin, i cili provoi të shënonte me kokë, mirëpo goditja e tij përfundoi lart mbi portë. Sa i përket paraqitjeve, paraqitje fantastike në këtë pjesë për Kosovën zhvilloi Hekuran Kryeziu, duke qenë shtyllë e skuadrës para repartit mbrojtës. LIGA E KOMBEVE - TABELAT DHE ORARI Në pjesën e dytë, vendasit u treguan më të rrezikshëm dhe në raste të caktuara e rrezikuan portën e kapitenit Ujkani, mirëpo reparti defansiv i Kosovës nuk lejoi që të pranohet gol dhe takimi u mbyll me rezultat të bardhë. Kur marrim parasysh që Azerbajxhani është kundërshtari më i fortë i grupit, rezultati i sontëm mund të quhet pozitiv, sidomos kur dihet që takimin e dytë ndaj Azerbajxhanit e luajmë në Prishtinë në xhiron e fundit të grupeve të Ligës së Kombeve. Ndeshjen e ardhshme në Ligën e Kombeve Kosova e luan pas 3 ditëve në Prishtinë ndaj Ishujve Faroe.

KOSOVA U21 - IRLANDA U21

Kosova U21 vs. Irlanda U21, publikohet formacioni i Kosovës

7 September, 2018 @17:35

Me fillim nga ora 19:00, Kosova U21 e pret në "Adem Jashari" të Mitrovicës Irlandën Veriore. Formacioni startues i Kosovës…

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Publikohet formacioni i Kosovës

7 September, 2018 @16:28

Pak para ndeshjes, është publikuar formacioni startues i Kosovës për ndeshjen e sontme ndaj Azerbajxhanit. Formacioni i Kosovës: Samir Ujkani,…

DIEGO ARMANDO MARADONA

Nënshkruan me skuadrën meksikane

7 September, 2018 @13:51

Legjenda e Argjentinës, Diego Armando Maradona, ka nënshkruar kontratë me skuadrën nga liga e dytë e Meksikës, Dorados. Maradona do…

JAPONIA - KILI

Termeti anulon ndeshjen

Foto: ESPN

7 September, 2018 @13:47

Ndeshja miqësore ndërmjet Japonisë dhe Kilit, është anuluar për shkak të termetit që kishte ndodhur në Hokkaido. Fatkeqësia natyrore që…

WESLEY SNEIJDER

Sneijder penzionohet nga Holanda

7 September, 2018 @13:45

Dje në ndeshjen miqësore ndëmrjet Holandës dhe Perusë, për yllin holandez Wesley Sneijder ishte takimi i fundit e tij me…

PARA NDESHJES

Shqipëria pa Grezdën ndaj Izraelit

Foto: FSHF

7 September, 2018 @13:30

Christian Panucci nuk do të mund të llogarit në lojtarin e Glasgow Rangers, Eros Grezda, para ndeshjes ndaj Izraelit sonte,…

LIRIA

Përforcimi i Lirisë licencohet nga FFK-ja

Foto: LIRIA FC

7 September, 2018 @13:29

Pas vonesës gati 1 mujore për shkak të procedurave legjislative, më në fund Ibrahim Walidjo, një nga përforcimet e huaja…

LIGA C E KOMBEVE

Asnjë fitore, rrezik nga Liga D, shkarkohet trajneri

18 October, 2018 @15:17

Pas zhvillimit të katër ndeshjeve në kuadër të Ligës C të Kombeve, Federata e Futbollit të Sllovenisë ka marrë vendim…

GJIBRALTARI - LIHTENSHTAJNI

E dyta me radhë, Gjibraltari synon kualifikimin!

16 October, 2018 @22:50

Pas fitores së parë dhe historike ndaj Armenisë 3 ditë më parë, Gjibraltari ka arritur edhe të dytën sonte. …

KOMBINIMET E LIGËS SË KOMBEVE

UEFA: Ky është kombinimi i Kosovës për ngritje

Fotot: FSF/fb

16 October, 2018 @18:33

Përfaqësuesja e Kosovës pas 4 ndeshjeve të para në Ligë të Kombeve ka arritur të regjistrojë 2 fitore dhe 2…

KOMBINIMI I LIGËS SË KOMBEVE

E konfirmon UEFA, fati i Shqipërisë në ndeshje me Skocinë

Foto: IFA

16 October, 2018 @18:20

Futbollistët e Shqipërisë janë "të rrezikuar" të luajnë në kategorinë më të dobët të Ligës së Kombeve nëse nuk arrijnë…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve